Венеціанська комісія схвалила та рекомендувала прийняти закон "Про прокуратуру"

Поділитися
Новий закон про прокуратуру необхідно прийняти до листопаду. © Андрій Товстиженко, DT.UA
Україна зобов'язалася реформувати прокуратуру ще в 2005 році. Але ця реформа досі залишається "дуже важливим завданням України".

У Венеціанській комісії (ВК) позитивно сприймають поданий їм на експертизу український законопроект "Про прокуратуру", і вважають, що Україна цілком зможе реформувати органи прокуратури ще до Вільнюського саміту.

Як розповів на зустрічі з журналістами в п'ятницю секретар ВК, глава делегації представників секретаріату ВК і генерального директорату з прав людини та верховенства права Томас Маркерт, делегація перебуває з офіційним візитом з метою зустрічей з представниками українських органів влади і обговорення законодавчих ініціатив, зокрема, проекту закону України "Про прокуратуру".

Маркерт нагадав, що Україна зобов'язалася реформувати прокуратуру ще в 2005 році. "Поки що ця реформа є дуже важливим завданням для України. З'явилася реальна можливість зробити цю реформу незворотною. Законопроект, який українські органи влади направили у Венеціанську комісію, створює гарну основу для реформування прокуратури", - сказав секретар Венеціанської комісії.

Він розповів, що члени делегації зустрічалися з представниками української влади та обговорили законопроект "Про прокуратуру". За словами Маркерта, текст законопроекту "ще не є ідеальним, однак серйозних претензій, які б перешкоджали позитивну оцінку Венеціанської комісією цього законопроекту, немає". "Ми буде продовжувати обговорення з органами влади України, і вони готові внести в текст зміни", - сказав секретар ВК.

За його словами, на наступному засіданні у жовтні Венеціанська комісія зробить офіційний висновок щодо цього законопроекту.

"Ми впевнені, що буде можливість прийняти реформу прокуратури ще до Вільнюського саміту", - підкреслив Маркерт.

Разом з тим, він не став категорично стверджувати, що Україна зробить це. "Я не є фахівцем з регламентом роботи Верховної Ради, але якщо буде політична воля, шлях до цього буде знайдений", - підкреслив він. !zn

Читайте також:

Венеціанська комісія забракувала українські закони про референдум і вибори

У Венеціанській комісії нагадали, що референдум Раду не замінить

Партія регіонів не збирається враховувати рекомендації Венеціанської комісії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі