Великобританія погодилася на консультації з протидії збройної агресії Російської Федерації на основі положень Будапештського Меморандуму. Про це повідомили в прес-службі МЗС України, інформує "Відкритий Суд".
Зі свого боку, США наполягають на залученні до переговорів всіх підписантів угоди, разом з Росією. При таких умовах, свою згоду на залучення до переговорів надає Китай і Франція. На основі політико-правових зобов'язань, передбачених положеннями Будапештського Меморандуму, Україна повинна ініціювати створення міжнародної групи (коаліції) з протидії збройної агресії Російської Федерації. Приєднання до такої групи повинно бути відкритим для інших країн світу.
Зазначимо, перші переговори країн-підписантів Будапештського меморандуму відбулися 5 березня 2014 року в Парижі. 25 березня 2014 США в спільній заяві з Україною констатували порушення Будапештського Меморандуму Росією.
5 грудня 1994 року між Леонідом Кучмою (президентом України), Борисом Єльциним (президентом Росії), Джоном Мейджором (прем'єром Великобританії) і Біллом Клінтоном (президентом США) був підписаний Будапештський меморандум за підсумками саміту ОБСЄ.
У тексті цього документа США, Великобританія і Росія привітали приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і відмову від третього в світі ядерного потенціалу в обмін на наступні пункти: поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози застосування сили, утримуватися від економічного тиску, негайні дії від Радбезу ООН при агресії проти України, не застосовувати ядерну зброю проти України і проводити негайні консультації у разі порушення зобов'язань.