Велика Палата Верховного Суду визначить, чи правомірно парламент відсторонив депутатів від засідання

ZN.UA
Поділитися
Велика Палата Верховного Суду визначить, чи правомірно парламент відсторонив депутатів від засідання © Андрій Товстиженко, DT.UA
Депутатів місцевих рад з проросійських партій хочуть позбавити повноважень.

9 листопада Велика Палата Верховного Суду розгляне дві судові справи, які стосуються відсторонення народних депутатів Галини Третьякової та Гео Лероса від участі у сесійних засіданнях. Про це пише на Facebook громадська діячка Ірина Федорів.

Галину Третьякову відсторонили на 5 засідань після того, як вона в чаті фракції відреагувала на смерть народного депутата Антона Полякова написала "мінус один ворог" у 2021 році. Гео Лероса — за те, що він на початку цього року назвав Андрія Єрмака у сесійній залі "фсбшною гнидою".

Адвокат В’ячеслав Плескач у своєму коментарі “Главкому” каже, що вивчив рішення судів попередньої інстанції щодо цих двох нардепів і звертає увагу, що парламент діяв тут виключно у політичній площині:

"Юридичної складової у рішеннях Верховної Ради відсторонити нардепів немає. І парламентарі фактично не можуть захистити себе від таких рішень.У таких справах забороняється забезпечення позову через тимчасове зупинення дії рішення ВРУ. Відповідно суд лише пост-фактум може констатувати протиправність такого відсторонення. У цих справах обидва позивачі в повній мірі вже "відбули" дисциплінарні стягнення (попри те, що у справі Лероса суд першої інстанції розглянув позов досить швидко)".

"Що стосується самої можливості відсторонення ("позбавлення права брати участь в одному пленарному засіданні"), то нещодавно стаття 51 Регламенту ВРУ і пропозиції змін до неї розглядались Венеційською комісією. Предметом оцінки там був саме закон про заборону участі у пленарних засіданнях для депутатів ОПЗЖ (7424)", — додає Плескач.

Але крім відсторонення народних депутатів, які були обрані від ОПЗЖ, у парламенті обговорюють урядовий законопроєкт (7476), який у разі його прийняття дозволить позбавити повноважень депутатів місцевих рад з проросійських партій.

Народні депутати України ще 10 місяців тому звернулися до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з вимогою розглянути цей урядовий законопроєкт, але він і досі не потрапив у порядок деннний. Під зверненням до спікера, яке ініціював Олег Дунда (“Слуга народу”) підписалися понад 150 парламентарів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі