Народний депутат від "Слуги народу" Олег Дунда, який збирає підписи під зверненням до спікера ВР Руслана Стефанчука щодо позбавлення повноважень депутатів заборонених проросійських партій, повідомив, що майже 70 народних обранців відмовилися залишати свої підписи. Про це йдеться в матеріалі руху "ЧЕСНО".
Майже у повному складі від цього відмовилася фракція "Батьківщина". Там сподіваються, що це питання винесуть на порядок денний найближчої сесії в Раді. Ба більше, усі депутати, за словами Дунди, зазначають, що це є рішенням очільниці Юлії Тимошенко. Підписатися під зверненням після новорічних свят погодилася єдина представниця фракції - Альона Шкрум.
Не хочуть позбавляти ОПЗЖ повноважень депутатів і деякі представники СН, як от глава фракції Давид Арахамія, його заступники. Це ж стосується і заступника спікера ВР Олександра Корнієнка.
З "Євросолідарності" свій підпис під звернення відмовився залишати Володимир В'ятрович.
"Конституція дає підстави для позбавлення мандату народних депутатів, і звернення не змінять цей перелік. Але замість того, щоб забезпечувати вироки в кримінальних справах чи довідки про виїзд депутатів на постійне проживання за кордон, влада займається дешевою імітацією, - пояснив свою позицію представник партії попереднього президента Петра Порошенка. - Де-факто — створила коаліцію з ОПЗЖ і за допомогою їхніх голосів протягує корупційні закони.
Якби "слуги" боролися з депутатами ОПЗЖ, вони були б за ґратами, а не на керівних посадах у парламенті, як Шуфрич. Щоб внести будь-яке питання на пленарне засідання, достатньо голосу представника монобільшості на погоджувальній раді".
Наразі під зверненням до Стефанчука є 96 підписів зі 150 необхідних, збір продовжується. Найбільший відсоток голосів станом на 2 січня дали фракції "ЄС" та "Голос".
13 травня у Верховній Раді України офіційно ліквідували фракцію проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя", співголовами якої є Віктор Медведчук та Юрій Бойко.