Про це DT.UA повідомив юрист Олег Швець, який звернувся з позовом до ВАСУ в травні 2015 року.
Також Швець вимагав визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради України щодо розгляду питання про ініціювання конституційної процедури імпічменту президента, оскільки, на думку юриста, президент не зміг належним чином організувати оборону України. Тому Швець вимагав від суду зобов'язати Верховну Раду невідкладно розглянути питання про ініціювання процедури імпічменту.
В постанові суду, датованій 21 січня, зазначено, що суд прийняв рішення закрити провадження за позовом юриста. Підставою для такого рішення ВАСУ назвав те, що питання імпічменту президента має ініціюватися більшістю конституційного складу Верховної Ради. Суд також зазначив, що розгляд таких справ належить до юрисдикції Конституційного суду України.
Постанова може бути переглянута Верховним Судом України.
У серпні 2015 року Вищий адміністративний суд України відмовився визнати протиправною бездіяльність президента Порошенка щодо прийняття рішення про введення воєнного стану в Україні, а також відмовився зобов'язати президента невідкладно внести у Верховну Раду подання про оголошення стану війни.