В Європі попередили: якщо асоціацію не буде підписано цьогоріч, цього не відбудеться у найближчі 100 років

Поділитися
В Європі попередили: якщо асоціацію не буде підписано цьогоріч, цього не відбудеться у найближчі 100 років Європарламент знову обговорив ситуацію в Україні © mjayit.blogspot.com
Угоду про асоціацію підписувати треба, але влада повинна виконати умови, вважають в Європарламенті. Якщо ж угода не буде підписана у цьому році, її "не буде підписано в найближчі 100 років", вважають деякі європейські політики.

В Європейському парламенті знову обговорили ситуацію в Україні та перспективу підписання Угоди про асоціацію. Депутати ЄП та представники української опозиції висловилися за підписання Угоди про асоціацію при обов'язковому виконанні українською владою раніше заявлених Європейським союзом умов.

Двогодинні слухання, присвячені політичній ситуації і реалізації реформ в Україні, відбулися в четвер у Страсбурзі під час засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту під головуванням Елмара Брока (Німеччина, Європейська народна партія). У засіданні взяли участь представники опозиції, Венеціанської комісії та Гельсінського комітету.

На початку слухань Брок повідомив, що лідери опозиції Арсеній Яценюк і Віталій Кличко не змогли прибути до Страсбурга через зміни порядку денного, а наступного понеділка, 27 травня, у рамках чергового засідання комітету щодо ситуації в Україні буде розповідати міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

У своєму виступі голова комітету констатував, що Європейський парламент "поділяє спільну мету" - підписати в листопаді з Україною Угоду про асоціацію. При цьому він нагадав, що ЄС визначив чіткі вимоги, які повинні бути виконані українською владою для того, щоб Угода була підписана. "До жовтня у нас повинен бути відчутний результат", - констатував європейський політик.

Брок вважає, що "країна знаходиться на правильному шляху", свідченням чого є нещодавнє звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Це був перший сигнал, що адміністрація президента Віктора Януковича хоче, щоб це (підписання) відбулося", - підкреслив він.

Голова комітету також повідомив, що в розданих депутатам матеріалах є лист Кличка, в якому український політик просить підтримати підписання Угоди про асоціацію.

"В іншому пункті цього листа він також говорить, що відповідальність за успішність процесу лежить на владі України. Ми повинні бачити це разом, а не тільки першу або другу частину", - закликав депутатів Брок.

Представник партії "Батьківшина" Леся Оробець запевнила, що Україна "рухається в напрямку ЄС". Вона також висловила думку, що нещодавнє звільнення Луценка дає підстави сподіватися і на звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Крім того, Оробець висловила впевненість у необхідності застосування санкцій щодо конкретних осіб. Разом з тим, вона не конкретизувала стосовно кого саме, узагальнивши, сказавши, що "українські судді їздять за покупками в Мілан".

"Угода не повинна бути перемогою Януковича, але українських людей, і ми повинні знайти спосіб показати це", - сказала вона, закликавши депутатів ЄП "простягнути руку допомоги".

Захисник Тимошенко Сергій Власенко також висловився за здійснення тиску на українську владу для виконання умов підписання Угоди і встановлення європейських цінностей.

"Ми можемо підписати Угоду, але це буде шматок паперу, якщо не буде втілено європейські цінності", - сказав він.

Усі виступаючі депутати підтримали підписання Угоду про асоціацію за умови виконання критеріїв.

Зокрема, депутат Марек Сівець заявив, що якщо угода не буде підписана у цьому році, її "не буде підписано в найближчі 100 років". "Дискусія про те, склянка наполовину порожня або повна, нескінченна. Я бачу склянку наполовину повною, і вона наповнюється", - сказав політик.

Нагадаємо, що Угода про асоціацію ЄС з Україною може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Однак ЄС висуває вимоги припинити вибіркове правосуддя в Україні, звільнити з в'язниці лідера української опозиції Тимошенко і провести реформи. !zn

Читайте також:

Європа не стане чекати, якщо Київ затягне виконання вимог щодо асоціації

Місія Європарламенту в 16-й раз за рік їде в Україну заради Тимошенко

У Брюсселі закликали українську владу не втратити момент і серйозно поставитися до умов Євросоюзу

Євросоюз схвалив спрощення візового режиму для України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі