Євросоюз схвалив спрощення візового режиму для України

Поділитися
Євросоюз схвалив спрощення візового режиму для України © zn.ua
Рада міністрів Європейського Союзу затвердила схвалену Європарламентом посилену угоду про спрощений порядок видачі віз для України.

Рада міністрів Європейського Союзу затвердила угоду про спрощений порядок видачі віз для України. Про це заявив уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв на брифінгу.

"Буквально щойно Рада міністрів Європейського Союзу затвердила ратифікацію посиленої угоди про спрощений порядок видачі віз", - заявив Єлісєєв.

Він висловив сподівання, що таким чином угода набуде чинності з 1 липня поточного року.

Нагадаємо, згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один із подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, громадяни, що прямують до ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва і консульства ЄС оформлюють багаторазові візи на п'ять років таким категоріям осіб: членам органів державної влади та місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорам та їхнім заступникам, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям та представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.

Європейські дипломатичні представництва і консульства також оформлюють багаторазові візи терміном дії в один рік наступним категоріям осіб: водіям, що здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів та локомотивів у міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчої діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Такі візи оформляються цим категоріям осіб, за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею згідно із законами про в'їзд та перебування у державі ЄС. !zn

Читайте також:

Порядок видачі віз до ЄС для українців можуть спростити вже з 1 липня

Європарламент схвалив спрощення візових правил для українців

Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osadchuk
3 Грудня 2022, 22:34
Щоб створити сприятливі умови для науковця для початку потрібно перестати мордувати його "білянауковою" бюрократією і усілякими суто формальними кількісними вимогами до його роботи, перестати вимагати з науковців усілякі скопуси, за які він має платити шалені кошти зі своєї жалюгідної зарплати і який є суто комерційним приватним проектом з тієї ж самої "білянаукової" бюрократії, щоб заробляти на довірливих науковцях, видумуючи і просуваючи усілякі рейтинги та індекси. Потрібно ліквідувати "фабрики дисертації" в Україні, з яких "повиходили" багато діячів, включно з деякими міністрами, які і проштовхують усілякі "реформи" науки і освіти. А загалом наука буде потрібна тоді, коли на її результати буде запит в економіці, але коли економіка базується на кукурудзі, пшениці і соняшнику, то і запиту на науку не буде. Будемо і надалі клянчити воєнну допомогу в тих країн, де завдяки власній науці виробляють хаймарси, джавеліни, петріоти, старлінки і т.п.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Mykola Borysiv
5 Грудня 2022, 04:22
Обурення ваше може й вірне, але не зовсім в вірному напрямку пішло :-) По-перше, вимоги "усіляких скопусів" - це вимога справжніх наукових публікацій, щоб не в місцевих "мурзилках", а в провідних журналах публікувалися. І не відміняти вимогу треба, а наводити порядок. Тому що питання оплати за публікацію - це дійсно дуже критична точка. І те, що зараз багато науковців вимушені сплачувати за свої публікації зі свого карману - це ганьба для МОН. Гроші для оплати публікацій журналам мусять бути окремо виділені як в грантах, так і в бюджетах установ. Друге, про "фабрику дисертацій". Її не треба ліквідовувати. Вона самоліквідується сама по собі, але лише за однією умовою: скасування правила добавки до зарплати. Наявність наукового ступеню мусить бути необхідною вимогою виключно для заполучення деяких посад з досить високою зарплатою, і ні для чого іншого. Тоді нікому крім вчених та робітників освіти дисертації не будуть потрібні. І саме так це працює в світі. А що до запиту на науку та стану економіки, тут майже з усім згоден.
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі