"Як ми вже говорили, коли було прийнято рішення так званого "Верховного суду" Криму про заборону діяльності Меджлісу 26 квітня, рішення Верховного суду РФ, яке підтвердило цю заборону, є серйозним нападом на права кримських татар в цілому", – заявив представник ЄС в Україні Хюг Мінгареллі в п'ятницю, 30 вересня, повідомляє "Європейська правда".
Дипломат підкреслив, що дії РФ загострюють ситуацію з дотриманням прав людини в Криму, включаючи переслідування осіб за національною ознакою.
"Повна відповідність до міжнародних стандартів у галузі прав людини та інші зобов'язання за міжнародним правом, зокрема, в даному випадку, що стосується кримськотатарської громади, повинні бути забезпечені без затримок", – підкреслив Мінгареллі.
29 вересня Верховний суд РФ РФ відхилив апеляцію на рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
Президент Порошенко назвав рішення Верховного суду РФ про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу проявом ксенофобії.
Нагадаємо, 13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".
Європарламент проголосував у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар в Криму. Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу. У документі також передбачена ймовірність розширення санкцій проти Росії за порушення прав кримських татар.