Високий представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні заявила, що, незважаючи на санкції, ЄС і Росія продовжують співпрацювати в різних сферах і Євросоюз робить зусилля для поліпшення цих відносин.
"Рішення продовжити санкції щодо окремих секторів російської економіки це не просте і не звичайне рішення. Це національний консенсус, який був прийнятий на березеневому саміті, який вирішив, що послаблення санкцій буде зв'язане з виконанням мінських угод", - сказала вона після засідання Ради ЄС в Люксембурзі.
За словами Могеріні, сьогоднішнє рішення є природним, так як є логічним продовженням березневого саміту, оскільки "позитивних новин" у виконанні Мінська-2 немає.
"Це не означає що з нашого боку немає зусиль покращити відносин з РФ, збільшити рівень діалогу і розуміння. Є багато проблем над якими ми співпрацюємо з Росією в конструктивний спосіб. Ми готові до співпраці в різних питаннях, в тому числі у виконанні мінських угод", - зазначила Могерини.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.
Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.
На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.
У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.
Раніше повідомлялося, що ЄС продовжив санкції проти Росії ще на 6 місяців - до 31 січня 2016 року.