За словами радника очільника МВС Івана Стойко, міністерство готово до тісної співпраці та забезпечення безпеки спостерігачів. "Ми готові надати повноцінне сприяння для роботи спостерігачів ОБСЄ.., робимо все для того, аби вибори відбулися чесно, прозоро та відповідно до європейських стандартів", - зазначив він.
Зокрема, Стойко очолив новостворену спеціальну робочу групу із забезпечення публічної безпеки під час виборчого процесу. До її складу увійшли співробітники Національної поліції України та фахівці з громадської безпеки.
Група працюватиме у тісній взаємодії із Центральною виборчою комісією й опікуватиметься питаннями забезпечення публічної безпеки під час виборчого процесу, а також виявлення та запобігання порушенням виборчого законодавства.
"На нараді за участю члена ЦВК, Громадянської мережі ОПОРА, членів колегії МВС та керівництва Нацполіції узгодили механізми забезпечення публічної безпеки і законності виборів. Діятимемо скоординовано та рішуче", - наголосив очільник МВС Арсен Аваков.
Зазначимо, Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах. Таку позицію голова МЗС Павло Клімкін виклав у листі з проханням направити наглядову місію ОБСЄ до України.
"МЗС України не прийматиме заявки про реєстрацію російських спостерігачів. Вважаю це необхідним, коли йдеться про спостерігачів від країни-агресора і окупанта. До речі, таких прецедентів чимало у практиці ОБСЄ", - наголосив керівник українського зовнішньополітичного відомства.
Як відомо, в Україні з 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія. Вибори голови держави призначені на 31 березня.
У той самий день, згідно з постановою №274, оприлюдненою на сайті ЦВК, у Росії було закрито дільниці для голосування. Центрвиборчком переніс п'ять виборчих дільниць у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі та Новосибірську до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.
Докладніше про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".