В Україні схвалили Стратегію реформування держуправління до 2025 року

Поділитися
В Україні схвалили Стратегію реформування держуправління до 2025 року © unsplash
Її почнуть втілювати у 2022 році

Кабінет міністрів схвалив Стратегію реформування державного управління України на 2022–2025 роки та затвердив план її реалізації, йдеться на сайті уряду.

Основною метою стратегії є створення в Україні "спроможної сервісної та цифрової держави, яка забезпечує захист інтересів громадян на основі європейських стандартів та досвіду".

Які результати очікують:

  • підвищення якості надання адмінпослуг для громадян і бізнесу;
  • формування системи професійної та політично нейтральної публічної служби, орієнтованої на захист інтересів громадян;
  • розбудова ефективних і підзвітних громадянам державних інституцій, які формують державну політику та успішно її реалізують для сталого розвитку держави.

"Нова Стратегія є продовженням попереднього етапу впровадження реформи державного управління та базується на результатах оцінки стану державного управління України, проведеної експертами Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA)”, – пояснюють в уряді. 

За інформацією Кабміну, 82% опитаних громадян вважають реформу державного управління важливою. 65% громадян задоволені обслуговуванням в центрах надання адміністративних послуг. Водночас не вистачає загальної адміністративної процедури, реформи оплати праці на державній службі та низки інших аспектів.

Реформа держуправління в Україні

Україна почала реформувати систему держуправління і держслужби у 2005 році. У 2011-му парламент ухвалив закон "Про державну службу", який не мав успіх через саботаж команди Віктора Януковича. Остання спроба запустити реформу держслужби відбулась у 2015 році, коли прийняли новий закон про держслужбу, розроблений на основі рекомендацій європейського проєкту SIGMA.

У 2016 році уряд схвалив Стратегію реформи державного управління. Керівник проєкту SIGMA Грегор Вірант тоді сказав: "Якщо ви [українці] виконаєте всі завдання й заходи Стратегії, то я запевняю, що, з імовірністю 95% до кінця 2020 року Україна матиме ефективну виконавчу владу європейського зразка". Чому в України не вийшло, читайте у статті Сергія Сороки "Інституції vs революції. Держслужба".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі