В Україні шукають таланти у Вищу кваліфкомісію суддів: що потрібно знати

Інфографіка Доповнено
Поділитися
Кадрова криза в українських судах загострюється, торік звільнили більше суддів, ніж призначили.

В Україні триває подання документів для участі в конкурсі на зайняття вакантних посад у Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Прийом документів стартував 4 лютого і триватиме до 4 березня включно.

Проводить конкурс Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС, яка є допоміжним органом Вищої ради правосуддя.

«Закликаємо всіх правників, хто відповідає вимогам та відчуває в собі сили будувати на роки надважливий орган судової влади – ВККС – подавайтесь! Конкурс відбудеться на засадах верховенства права, професійності, публічності і політичної нейтральності», - наголошують у комісії.

Хто може взяти участь у конкурсі: громадяни України, що мають вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, володіють державною мовою та відповідають критеріям доброчесності й професійної компетентності.

Які документи потрібно підготувати:

Пакет документів та диск/флешку з електронною їх версією необхідно подати до секретаріату Вищої ради правосуддя за адресою: вул. Студентська, 12а, Київ, 04050, Україна із зазначенням «Конкурсній комісії» у верхньому лівому куті, а також електронну копію цих документів за адресою: commission@hcj.gov.ua. Детальні умови – за посиланням.

Конкурс проходитиме у два етапи: на першому комісія перевірить документи кандидатів і сформує список допущених до конкурсу осіб, на другому – за результатами співбесід визначить перелік кандидатів, яких  рекомендує на призначення Вищій раді правосуддя.

Вища рада правосуддя (ВРП)

«Конкурс гарантовано буде чесним, адже: 1. вирішальний голос у конкурсній комісії за незалежними міжнародними експертами; 2. у влади та судових кланів відсутні інструментів впливу на конкурс; 3. за конкурсом буде стежити вся країна та ключові міжнародні гравці», - наголошує голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Шабунін закликав доброчесних правників подати документи на конкурс. Новообрана ВККС в найближчі роки заповнить 2500 суддівських вакансій, а отже прямо визначатиме якість суддівської системи України.

Сьогодні ж Вища рада правосуддя прозвітувала про результати роботи за 2021 рік. Торік Рада звільнила з посад 194 судді за загальними обставинами і сімох суддів – за особливими обставинами (грубі дисциплінарні порушеня, систематичне нехтування обов’язками, невідповідність посаді тощо). Президентові внесено подання про призначення суддями 109 кандидатів.

Прийняті рішення про відрядження та про продовження строку відрядження 54 суддів до 37 судів з надмірним рівнем судового навантаження.

Такий дисбаланс у бік звільнення вчергове звертає увагу на проблему, якій ZN.UA присвятило чимало статей: кадрова криза у судах загострюється, через низькі зарплати і велике навантаження звільняються судді місцевих і апеляційних судів, а резерв для призначення на вакантні посади майже вичерпано.

Вища рада правосуддя розглянула 334 повідомлення про втручання в діяльність суддів, стосовно 114 з них вжито заходів реагування (звернення до прокуратури та органів правопорядку; внесення до відповідних органів чи посадовців подання про виявлення і покарання винних).

Дев'ятьох суддів відсторонили (чи продовжили терміни відсторонення) від правосуддя за клопотанням Офісу генерального прокурору – у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. П’ятьох – відсторонили тимчасово, у межах дисциплінарного стягнення.

Також протягом 2021 року Вища рада правосуддя затвердила 16 консультативних висновків щодо законопроєктів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС розпочала роботу 21 січня, було обрано керівництво та затверджено основні документи, що регламентують проведення конкурсу.

До складу комісії увійшли: Сергій Верланов (Київський апеляційний суд), Євген Мєзєнцев (Шостий апеляційний адміністративний суд), Іван Міщенко (Касаційний господарський суд у складі ВС), Роберт Брукхейсен (колишній спецпрокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів), Тед Зажечни ( суддя у відставці федерального суду Королівської лави провінції Саскачеван, Канада), Стівен Маркмен (голова  у відставці Верховного Суду штату Мічиган, США).

Конкурсна комісія має відібрати і передати на розгляд  Вищій раді правосуддя  не менше двох  кандидатів на кожну із 16 вакансій, з яких Рада призначить членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі