Європейський Союз розглядає можливість створення в Україні військової навчальної місії EUATM, пише Welt am Sonntag із посиланням на документи Європейської служби зовнішніх зв'язків (EEAS).
Її ініціатори вважають, що Україна потребує підтримки в боротьбі з російською агресією. РФ продовжує провокувати ескалацію в Донбасі та під виглядом навчань стягнула до кордонів України свої війська.
«У зв'язку зі збереженням напруженості між Києвом і Москвою, Європейський Союз розглядає можливість створення незалежної військової навчальної місії під назвою «Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні»», - йдеться в матеріалі.
Робота місії фокусуватиметься на навчанні українських військових.
За даними видання, наприкінці липня міністри закордонних справ і оборони України направили голові європейської дипломатії Жозепу Боррелю секретного листа з проханням про формування місії.
У цьому Україна підтримують Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія та Словаччина. Крім того, таку позицію підтримують Швеція та Фінляндія, пише «Українська правда».
Крім військової місії Євросоюз розглядає й інші способи посилення військового потенціалу української армії. Зокрема, розширення консультативної місії ЄС щодо реформи сектора громадянської безпеки України, яка існує з 2014 року.
Нагадаємо, після навчань «Захід-2021» РФ залишила на своїй території і в сусідній Білорусі 19 батальйонно-тактичних груп чисельністю близько 1 тисячі військових кожна. Напередодні навчань Росія відмовилася продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні, намагаючись приховати їх реальні масштаби.
Навесні 2021 року Росія під виглядом «навчань» стягнула до кордону України багатотисячну армію, після їх завершення війська до місць постійної дислокації так і не повернули.
Експерт з питань національної безпеки і оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант пояснив, чого домагався російський лідер: шантажем Владімір Путін домігся організації саміту з президентом США Джо Байденом, відпрацював готовність до великої мобілізації і готовності до війни С2 (командування і контроль), перевірив авіацію і флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Левова частка цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення з урахуванням вивчених уроків.