ЄС буде прагнути до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі — стратегічний прогноз

Поділитися
ЄС буде прагнути до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі — стратегічний прогноз © https://www.eurointegration.com.ua/
Зміна клімату та інші екологічні проблеми приведуть до загострення проблем з водою і продовольством на планеті

Європейська комісія заявила про затвердження стратегічного прогнозу 2021 року. Згідно з документом, Європейський союз буде прагнути до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі. Крім того, була утворена мережа «міністрів майбутнього». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Глобальні проблеми, такі як зміна клімату і цифрова трансформація, безпосередньо впливають на життя громадян ЄС. Ми всі відчуваємо, що наша демократія і європейські цінності ставляться під сумнів як поза, так і всередині союзу, і Європі необхідно адаптувати зовнішню політику до світопорядку, що змінюється», - заявила у зв'язку з цим глава ЄК Урсула фон дер Ляйен.

Доповідь, що містить стратегічний прогноз, називається «Можливості та свобода дій ЄС». У ньому виділено чотири ключові тенденції, які будуть впливати на свободу дій ЄС в найближчі десятиліття.

У доповіді вказується, що зміна клімату та інші екологічні проблеми приведуть до загострення проблем з водою і продовольством на планеті. До 2050 року 200 млн осіб щорічно будуть потребувати гуманітарної допомоги. Кліматичний стрес посилить міграцію, розширення конфліктів і порушення основних прав людини.

Цифрова гіперпідключеність і технологічні перетворення змінять суспільство, економіку, ринки праці, промисловість і державне управління, відкриють нову главу глобалізації у сфері послуг (від фінансів до туризму), розвитку економіки даних, безвідходної економіки.

Є висока ймовірність, йдеться в прогнозі, що продовжиться наступ на демократичні моделі управління і цінності. Станом на 2020 рік 34% населення світу жило в країнах, де демократичне правління переживало занепад, і тільки 4%, де рівень демократії ріс.

Світ стає все більш багатополярним, а економічний центр ваги зміщується на схід. Сьогодні економічна вага «сімки, що розвивається» (Бразилія, Китай, Індія, Індонезія, Мексика, Росія та Туреччина) становить близько двох третин від ваги країн G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США), що представляють близько 40% світового ВВП. Очікується, що населення світу досягне 9,7 млрд у 2050 році, а частка населення ЄС впаде до 4,3% (трохи більше ніж 420 млн до 2050 року), зазначається в доповіді.

У цих умовах ЄС буде прагнути зміцнювати свою стратегічну автономію і глобальне лідерство. Він має намір зменшити стратегічну залежність від третіх країн за деякими найважливішими товарами, включаючи лікарські препарати, диверсифікувати постачання найважливішої сировини. Ключовою віхою має стати забезпечення достатньої кількості декарбонізованої та доступної енергії.

Посилюючи стратегічну автономію, ЄС вважає за необхідне зміцнювати «коаліції країн-однодумців».

«Подальший розвиток власного оборонного потенціалу збільшить здатність ЄС просувати міжнародний порядок, заснований на правилах, при одночасному посиленні ролі держав-членів ЄС в НАТО», — підкреслюється в доповіді.

Раніше повідомлялося, що на тлі побоювань аналітиків про те, що США при Байдені та Європа йдуть різної дорогою, двоє високопоставлених чиновників Європейського Союзу закликали уряди країн створити війська, що швидко розгортаються для реагування на кризи по всьому світу, заявивши, що ситуація в Афганістані послужить каталізатором для припинення багаторічної бездіяльності.

Головний дипломат і військовий керівник Євросоюзу заявили про необхідність реагування на конфлікти за межами ЄС, і що створення таких сил чисельністю 5 тисяч військовослужбовців — це шлях вперед, що знижує залежність від Сполучених Штатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі