В Угорщині розкритикували закон про мову, сподіваються на Зеленського

Поділитися
В Угорщині розкритикували закон про мову, сподіваються на Зеленського Як відомо, Угорщина також незадоволена прийнятим законом про освіту і звинуватила Україну в недотриманні прав меншин © Генпрокуратура України
Глава МЗС Угорщини підкреслив, що український закон про мову нібито порушує права угорської меншини.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений у четвер Верховною Радою закон про мову. Він вважає, що український закон про мову порушує права угорської меншини та відображає бачення президента Петра Порошенка, який "просував анти-угорську політику", передає "Європейська правда".

"Однак українські виборці переважною більшістю обрали іншого президента, Володимира Зеленського, і покінчили з ерою Порошенка", - сказав Сійярто.

"Ми сподіваємося, що на основі взаємної поваги і бажання знайти рішення ми зможемо прояснити ситуацію з законами, що зачіпають права угорської громади, з новим, обраним переважною більшістю президентом", - додав міністр.

За його словами, перші заяви обраного українського президента дають привід для надії.

"Наша мета - повернути дружбу між Угорщиною і Україною, і результати останніх президентських виборів в Україні дають нам певну надію", - зазначив Сійярто.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджений як основний у функціонуванні в державних установах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту. В законі містяться рекомендації Венеціанської комісії щодо врахування інтересів національних меншин згідно з міжнародними зобов'язаннями України.

Як відомо, Угорщина також незадоволена прийнятим законом про освіту і звинуватила Україну в недотриманні прав меншин і оголосила про блокаду європейських і євроатлантичних прагнень України. Будапешт продовжує блокувати усі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. Він вважає, що цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалася". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливо не тільки для України, але і для країн альянсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі