Більшість Європейського парламенту єдине у своїй позиції щодо повної підтримки України. Це випливає з дискусії про ситуацію в Україні, яка пройшла в середу в Страсбурзі з Європейському парламенті.
Таким чином, можна очікувати, що Європарламент підтримає резолюцію щодо ситуації в Україні, голосування якої відбудеться в четвер.
Як пише УНІАН, на підтримку України виступили всі лідери політичних груп ЄП.
Зокрема, один з лідерів групи Європейської народної партії Яцек Саріуш-Вольський розкритикував зусилля ЄС, назвавши його "карликом, а не супердержавою".
"ЄС робить багато, але недостатньо, часто ми робимо мало, занадто пізно. Ми ховаємося за ОБСЄ, Червоним Хрестом та деякими державами-членами. Ми не називаємо те, що відбувається, своїми іменами: війна - це війна, терор - це терор", - сказав він.
Представник соціалістів Батіг Фликенштайн зазначив, що гуманітарна ситуація викликає велике занепокоєння і висловився за збільшення гуманітарної допомоги.
"Російські солдати і найманці повинні піти зараз, а не в якомусь майбутньому, і ми закликаємо всіх негайно виконати Мінські домовленості", - сказав він. Соціаліст також торкнувся внутрішніх питань України, відзначивши важливість проведення реформ, боротьби з корупцією. "І тоді люди побачать різницю", - підкреслив політик.
Річард Легутко, який представляв консерваторів, також заявив про підтримку України і резолюції щодо ситуації в Україні і підкреслив необхідність допомогти Києву.
Представник лібералів Йоханнес Ван Бален поставив питання: "Росія справді намагається продемонструвати добру волю, моніторити свої кордони і запобігти незаконні формування та інша бути на сході України? Ні, цього не сталося. Чи були які-небудь позитивні сигнали з боку Путіна до Криму? Ні одного".
У зв'язку з цим він заявив, що "санкції повинні зробити свою роботу і вони це роблять". "Я сподіваюся, що вони вдарять Путіна досить, щоб він відчув і пішов за стіл переговорів і щоб був результат. А результат - це визнання, що Україна - незалежна нація з міжнародно визнаними кордонами. Тільки тоді ми підемо далі", - сказав Ван Бален.
Аналогічні позиції висловили зелені і група європейських об'єднаних і прямої демократії.
Востаннє Європарламент прийняв резолюцію по Україні 18 вересня. У цьому документі він закликав до перегляду стратегії по відношенню до Росії і посилення санкцій, а також заявив про те, що Угоду про асоціацію України і Євросоюзу - не кінцева мета відносин з Києвом.