3 у вівторок, 13 січня, планується провести дебати щодо ситуації в Україні.
Як зазначається у попередньому порядку денного сесії, депутати планують заслухати виступ Кетрін Ештон, раніше займала посаду верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки (з 1 грудня 2009 по 1 листопада 2014 року).
Крім того, за підсумками обговорення в четвер, 15 січня, планується схвалити резолюцію з цього питання.
Раніше президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що Євросоюз повинен почати підготовку нових цільових секторальних санкцій проти Росії на випадок подальшої ескалації конфлікту и Україні.
"Трирівневий режим санкцій ЄС повинен залишатися. Це є не тільки відповіддю на нелегальні дії Росії в Україні, але і стримування будь-якої подальшої агресії і спонукальний чинник для продовження переговорів. Ми повинні почати роботу над іншим пакетом можливих цільових секторальних заходів заради нашої готовності на випадок подальшої ескалації конфлікту", - зазначив Шульц.
Востаннє Європарламент прийняв резолюцію по Україні 18 вересня. У цьому документі він закликав до перегляду стратегії по відношенню до Росії і посилення санкцій, а також заявив про те, що Угоду про асоціацію України і Євросоюзу - не кінцева мета відносин з Києвом.