Офіс президента писав реліз за підсумками розмови президента України Володимира Зеленського з главою Білого дому Джо Байденом на основі загальної атмосфери, правки в цей текст внесли після уточнення дипломатичних формулювань, заявив заступник глави ОП Михайло Подоляк, інформує "Укрінформ".
"Абсолютно не потрібно шукати щось темне там, де світло. Розмова між двома президентами була максимально довірчою, предметною і з цілком конкретним визначенням тих чи інших ризиків. Первинний післярозмовний стейтмент, звичайно, був зроблений, виходячи із загальної атмосфери розмови президентів і висловлених усних формулювань. У тому числі формулювань, які стосувалися подальшої можливої логістики вступу нашої країни до Північноатлантичного альянсу", - сказав він.
Він зауважив, що головне - перехід від слів до конкретних дій. Йдеться насамперед про точне розуміння дат, логістики, підсумкових процедур.
Подоляк також заявив, що тема НАТО є "надзвичайно спекулятивною", тому її часто використовують в пропаганди сторони, які не підтримують просування України цим шляхом.
"Саме тому важливо було позначити спільність позицій і спільність оцінок відразу по факту розмови. Передати, скажімо так, атмосферу двостороннього тет-а-тета. А вже трохи пізніше, як це прийнято, почалися консультації сторін щодо уточнення саме дипломатичних формулювань. На мій погляд , абсолютно робочий формат і абсолютно адекватні правки. Немає жодних істотних підсумкових розбіжностей і близько", - зазначив Подоляк.
Нагадаємо, телефонна розмова Володимира Зеленського і Джо Байдена відбулася ввечері у понеділок, 7 червня. За даними джерел ZN.UA, ця розмова плановалася як важливий обмін думками перед зустріччю в Женеві президентів Росії і США, на якій, безсумнівно, порушуватимуться питання, котрі цікавлять Україну. Переговори мають відбутися 16 червня.
Під час розмови лідери держав обговорили проведення реформ в Україні, запуск Кримської платформи, ситуацію з безпекою в Донбасі та біля українських кордонів, загрози, які створює реалізація російського проєкту «Північний потік-2», боротьбу з пандемією коронавірусу й інші питання. За підсумками розмови президент України повідомив про те, що його запрошують відвідати Вашингтон у липні.