Президента АТ "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють в співпраці з ворогом, і який має громадянство РФ, можуть обміняти на українських військовополонених, як це сталося з лідером вже забороненої в Україні ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Про це під час ефіру "Настоящего времени" заявив радник голови ОП Михайло Подоляк.
"Ми, якщо потрібно, все зробимо для того, щоб забрати реальних громадян України, не ось цих фіктивних ряджених, скажімо так, червоних директорів, а реальних громадян. Робитимемо все, що завгодно. І ці суб'єкти можуть потрапити теж в обмінний список, - сказав Подоляк. - По Медведчуку, ви бачите, використали суб'єкт: віддали, отримали всі дані, всі свідчення, віддали - займайтеся там своїм Медведчуком. Забрали своїх класних хлопців. Я сподіваюся, що ми будемо використовувати будь-яку можливість, будь-яких людей, особливо громадян Росії, для того, щоб забрати своїх пацанів".
Щоправда, наразі відповідних рішень немає.
Нагадаємо, президента компанії "Мотор Січ", ексдепутата В'ячеслава Богуслаєва підозрюють у незаконному постачанні ворогові двигунів та запчастин до ударних вертольотів. За даними слідства, керівництво розташованого у Запоріжжі заводу діяло у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації "Ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для ЗС РФ. Згодом СБУ опублікувала записи розмов Богуслаєва, які свідчать про те, що він працював на ворога навіть після початку повномасштабної війни. Тож 24 жовтня підозрюваного в якості запобіжного заходу арештували на два місяці.
Дивно в цій історії те, що ЗМІ ще у 2019 році публікували докази того, що завод працює на оборонку Росії та фінансує "ДНР". Як сталося, що викрили цю діяльність лише зараз - питання відкрите. Особливо після того, як Богуслаєв продав понад 50% акцій заводу китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за $250 млн доларів. Щоправда, у 2021 році РНБО повернула "Мотор Січ" у власність держави.
Також цікаво, що у 2005 році часткою в підприємстві намагався заволодіти Петро Порошенко - тодішній секретар РНБО. Тоді гендиректором вже був Богуслаєв.