В оновленій Конституції форму правління в державі пропонується не вказувати

Поділитися
У Конституції не буде визначена конкретна форма правління © ZN.UA
Згідно з документом, у Конституції не буде визначена конкретна форма правління: досить обмежитися включенням в цей розділ положення про президента України як глави держави.

В оновленій Конституції пропонується зберегти порядок обрання президента України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років.

Це передбачено проектом Концепції внесення змін у Конституцію України, який буде винесено на розгляд Асамблеї в п'ятницю, 21 червня.

Згідно з документом, у Конституції не буде визначена конкретна форма правління. "Оскільки Україна не є абстрактною "республікою" (стаття 5), а є республікою з президентом, а від цього йде визначення форми правління в державі ("парламентська", "президентська", змішана). В контексті принципу поділу державної влади, це визначення буде залежати від тих повноважень, які закріплені для президента України, Верховною Радою та Кабінетом міністрів. Однак це не означає, що в розділі I повинна бути визначена конкретна форма правління в Україні, достатньо обмежитися включенням в цей розділ положення про президента України як глави держави", - йдеться в проекті.

Проект передбачає наділення президента України правом припинити повноваження Верховної Ради в разі нескладення персонального складу Кабінету міністрів у визначений Конституцією термін.

Крім того, автори пропонують змінити підстави для усунення з поста в порядку імпічменту президента України - у разі вчинення ним злочину. При цьому обвинувачення має висуватися не менш як третиною депутатів від конституційного складу парламенту. Рішення приймається не менше ніж двома третинами від конституційного складу Верховної Ради з урахуванням висновку Конституційного суду. Вважається за необхідне виключити положення про надання Верховним судом висновку у зв'язку з процедурою імпічменту, оскільки це суперечить принципу неупередженості суду.

Крім того, в оновленій Конституції пропонується обмежити недоторканність народних депутатів України, встановивши, що депутат не може бути затриманий чи заарештований без згоди парламенту до винесення обвинувального вироку щодо нього, за винятком затримання на місці злочину.

Представлений проект концепції реформування основного закону має бути на закритому засіданні Конституційної асамблеї у п'ятницю, 21 червня. Згідно з проектом порядку денного сьогоднішнього засідання, концепцію внесення змін до Конституції буде винесено на всенародне обговорення. Пропозиції до документу експерти повинні внести до 1 вересня. !zn

Читайте також:

Конституційна асамблея обговорює скорочення депутатів до 300 і двопалатний парламент

В ПАРЄ закликали українських депутатів шукати компроміс у реформі Конституції

Проект нової Конституції буде готовий через рік: зміни торкнуться майже всіх розділів

Симоненко розповів про підготовку референдум зі зміни конституційного ладу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі