В один день мерів трьох міст України було відправлено у відставку

Поділитися
В один день мерів трьох міст України було відправлено у відставку Зліва направо: Олег Клюй, Сергій Одарич, Василь Дзед
24 квітня повноважень мера позбулися міські голови Конотопа і Сак. Також депутати проголосували за відставку мера Черкас, однак він не визнає рішення легітимним.

24 квітня стало поворотним днем для мерів трьох українських міст. Було відправлено у відставку міського голову Конотопа Василя Дзеда, голову Сак Олега Клюйя і голову Черкас Сергія Одарича - останній, правда, відмовився визнавати результати голосування.

У Конотопі з 35 присутніх депутатів за дострокове припинення повноважень градоначальника проголосувало 34.

Мер Конотопа Василь Дзед обіймав посаду з кінця 2010 року. Він балотувався від Української соціал-демократичної партії (УСДП) Наталії Королевської, однак пізніше змінив партійну приналежність, перейшовши в Партію регіонів. Звідти Дзєда виключили в березні, вважаючи його діяльність на посту мера неправомірною.

Також було виключено з Партії регіонів мера Сак Олея Клюйя. Однак у цьому випадку Клюй
сам написав заяву про відставку, посилаючись на поганий стан здоров'я. Підтримали відставку мера 36 з 37 присутніх у сесійній залі депутатів міськради. Клюй обирався міським головою Сак у 2006 і 2010 роках.

Проте найскандальнішим виявилося голосування в Черкаській міськраді. Відставку мера Черкас Сергія Одарича підтримало 40 депутатів, 1 висловився проти, ще 1 бюлетень було визнано недійсним.

Виникла суперечка, чи можна вважати 40 голосів "за" двома третинами депутатського скликання, якщо 61-м членом міської ради є сам мер.

Тим не менш, голова рахункової комісії Артур Савін оголосив рішення про відставку мера прийнятим. Рішення вже підписав секретар міської ради Віктор Горкун. Однак Одарич відмовився віддавати йому печатку.

"Можу вас запевнити, голосування відбулося, 2/3 голосів, згідно з усіма законодавчими нормами. Сергій Одарич - більше не мер міста Черкаси", - заявив Савін.

У той же час, Одарич і його прихильники вважають прийняте рішення нелегітимним. Вони стверджують, що депутати повинні були зібрати не 40, а 41 голос. Оскільки у роботі сесії взяв участь міський голова, хоч за статусом він і не є депутатом міської ради (всього депутатів, не рахуючи мера, - 60).

Одарич, який обіймає посаду міського голови Черкас з листопада 2006 року, вже заявив, що готовий відстоювати своє мерство в суді. !zn

Читайте також:

На виборах у Рівненську облраду перемогли ставленики влади

Перевибори в округах Засухи, Пилипишина і Губського заплановано на липень

Обурена натовп взяв штурмом Житомирську облраду, зірвавши плани Фірташа

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі