Обурений натовп взяв штурмом Житомирську облраду, зірвавши плани Фірташа

Фото Відео
Поділитися
Жителі Житомирської області змусили регіоналів скасувати рішення про передачу групі Фірташа шести тисяч гектарів землі для видобутку титанових руд.

Житомирська обласна рада була змушена скасувати дозвіл на розробку титанових родовищ в області (яким понад 6 тисяч га землі передавалися структурам Дмитра Фірташа) після того, як обурені жителі узяли штурмом будівлю ОДА.

На пікет сесії облради 9 квітня на площі Корольова в Житомирі зібралися близько 300 осіб. Вони вийшли із плакатами "Збережемо рідне Полісся!", "Не дамо знищити рідну землю!", "Титановій пустелі на Поліссі - НІ!", "Фірташ - закатай губу", "В пустелі картопля не росте", а також з партійними прапорами ВО "Свобода", ВО "Батьківщина" тощо.

Після того, як облрада проголосувала за пропозицію відкласти питання про титанові родовища до травня, мітингувальники спробували прорватися в будівлю облдержадміністрації, розбивши скло біля вхідних дверей. Почалася бійка.

Після цього в будівлю були змушені запустити ініціативну групу з 10 осіб, які пішли у сесійну залу.

Після нетривалої наради губернатор Сергій Рижук закликав Партію регіонів підтримати пропозицію опозиції про скасування дозволу НАК "Надра України".

"Я прошу фракцію повернутися до голосування. Хоче громадськість - давайте знімемо", - закликав депутатів Рижук.

Після цього 89 осіб проголосували "за" пропозицію Рижука і голова облради поставив на голосування питання про скасування рішення облради. Результат: 81 "за", 4 "проти", 2 утрималися, 14 не голосували. Рішення прийнято.

Як раніше писало DT.UA, скандал навколо проекту з видобутку руд у Житомирській області триває вже не один місяць.

Влада дала дочірній компанії "Надра України" - "Житомирбуррозвідка" - спеціальний дозвіл на користування надрами Торчинського родовища титанових руд на території Радомишльського, Черняховського, Коростишівського районів загальною площею 6129 га. Як повідомляв журналістам сам Дмитро Фірташ, вони планували приступити до робіт на руднику вже цієї весни.

Однак проти цього виступили місцеві жителі. Крім того, що розробка родовища призведе до знищення місцевої екосистеми, люди були впевнені, що влада кине їх напризволяще, позбавивши їх не тільки землі, але й компенсацій. !zn

Читайте також:

Продається область на вивезення. Недорого

На Заході дивуються, як при такій корупції в Україні ще є гроші в бюджеті

У Криму рейдери намагалися захопити "Будинок творчості письменників імені Чехова"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі