В Одесі першу дозу вакцини Sinovac Biotech отримали тисяча громадян Китаю, повідомляє регіональна координаторка кампанії вакцинації в Одеській області Оксана Денисенко. Її слова цитує "Радіо Свобода".
"Протягом цього тижня за рішенням оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, на Одещині пройшла вакцинація громадян Китаю. Всього першою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech було провакциновано близько 1000 осіб", - зауважила Денисенко.
Рішення про щеплення китайської діаспори прийняв оперативний штаб МОЗ з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб.
"Відповідно до організації процесів, територіально для проведення щеплень було визначено Київ, Одесу та Харків", - додала Денисенко.
Назарі невідомо, чи виділено дози для вакцинування китайської діаспори з загальної партії, яку закупила безпосередньо Україна, чи для цього відправили окрему партію препарату.
Нагадаємо, головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що країна виділила 1000 вакцин CoronaVac для вакцинації китайських громадян - це дипломати та працівники дипмісій. Щеплення вони робитимуть власним коштом. В обмін на це в Піднебесній пообіцяли сприяти Україні в якомога швидшому отриманні наступних партій вакцини і збільшити українську квоту у китайських виробників, зокрема Sinovac і Sinopharm.
Вважається, що головний наш захист від ковіду — антитіла. Ті, хто перехворів на ковід, думають, що принаймні пів року можуть спати спокійно, бо мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень із таємною надією — а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Та виявляється, захищають від ковіду не антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, у тому числі й китайська CoronaVac, якою зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв′ю ZN.UA "Для захисту від ковіду антитіла не мають значення" розповів патофізіолог Віктор Досенко.