В ОБСЄ підтримали Україну в умовах агресії Росії – Кулеба

Поділитися
В ОБСЄ підтримали Україну в умовах агресії Росії – Кулеба © https://mfa.gov.ua/
На Михайлівській кажуть, що партнери повністю поділяють позицію України.

На засіданні Постійної ради ОБСЄ прозвучала консолідована міжнародна підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку Росії, розповів Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Засідання Постійної ради ОБСЄ засвідчило, що наша робота дала результат - в ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку РФ. Партнери повністю поділяють позицію України: принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському заключному акті, є непорушними, включно з правом держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути", - сказав Кулеба у коментарі, опублікованому на сайті МЗС України у четвер.

Глава української дипломатії додав, що за підтримки партнерів Україна продовжує працювати над тим, щоб РФ замість ультиматумів на тему європейської безпеки почала сумлінно виконувати Гельсінський декалог – йдеться про припинення агресії на Донбасі, деокупацію Криму, реальні кроки з врегулювання інших створених нею тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, а саме в Грузії та Молдові.

"У цьому ж контексті нагадую, що згідно з основними документами ОБСЄ Російська Федерація зобов'язалася "не розглядати якусь частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу". Попри незадовільний для Росії тиждень великої дипломатії, вважаю, що єдиним способом для росіян підтвердити відсутність намірів розв'язувати проблеми силовим шляхом є продовження дискусії в усталених форматах, зокрема в ОБСЄ”, - наголосив міністр.

Кулеба додав, що Україна готова до подальшої тісної співпраці з Польським головуванням для ефективного втілення порядку денного ОБСЄ після аналізу позицій держав-учасниць за підсумками засідання Постійної Ради ОБСЄ 13 січня.

"Україна також продовжить активну роботу з партнерами над втіленням комплексного пакету стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який вже почав діяти", - сказав міністр.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі