Як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на білоруські ЗМІ, сторони вже готуються до прес-конференції за підсумками зустрічі. Але одна з чотирьох робочих підгруп з питань безпеки досі працює, оскільки поки не вдалося парафувати домовленість про відведення зброї калібром менше 100 міліметрів і танків.
Робота над цим документом почалася ще на початку серпня. Але досі остаточно його затвердити контактній групі не вдалося. Раніше Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко не виключив підписання незабаром угоди про відведення озброєнь калібром менше 100 мм.
10 липня президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході телефонної розмови підтримали відвід озброєння калібром менше 100 мм.
Про припинення вогню в Донбасі з 1 вересня раніше домовилися лідери Франції та Німеччини франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним.
У той же час українська сторона попереджає, що бойовики планують влаштувати провокації 1 вересня на контрольованій ними території. А після обстрілу терористи нібито збираються попросити РФ ввести "миротворців".
В цей же час, видання The Guardian писало, що нове перемир'я в Донбасі може спрацювати. Видання зауважує, що Захід продовжує підтримувати Київ, а списання 20% боргів від приватних кредиторів полегшує навантаження на виснажену українську економіку. Та разом з тим, в інтересах Заходу змусити Путіна вивести війська з Донбасу і повернути легітимність міжнародної угоди, яка гарантує непорушність кордонів у Європі. Але щоб цього добитися, замало лише встановлювати нові дати перемир'я.