В КВУ заявили про масові порушення дня тиші під час другого туру виборів 22 листопада

Поділитися
В КВУ заявили про масові порушення дня тиші під час другого туру виборів 22 листопада
Загалом, в КВУ зазначили, що день тиші в Україні порушується вже традиційно.

“Комітет виборців України” зафіксував масові порушення дня тиші під час другого туру виборів мера 11 міст, який відбувся 22 листопада. Про це під час пресконференції заявив аналітик КВУ Денис Рибачок.

“За даними спостерігачів КВУ однією з головних проблем в день голосування стало поширення незаконної агітації. Мова йде про ті випадки, коли в містах поширювалися матеріали, що мають ознаки агітаційних, та які могли впливати на волевиявлення громадян, тому що зображували кандидатів у позитивному світлі”, - заявив Рибачок.

Він пояснив, що серед таких матеріалів ті, що містили в собі логотипи партій від, яких кандидат брав участь у виборах. Також це матеріали, виконані в стилістиці відповідних політичних партій. Також до таких матеріалів відносяться ті, що прямо повторювали виборчі тези кандидатів. 

“Я б хотів наголосити, що дуже часто такі матеріали важко кваліфікувати однозначно як порушення закону, як незаконну агітацію. Але дублюються виборчі гасла в агітації, коли використовуються стилістика, шрифти, що використовували кандидати до цього, ми вважаємо, є достатньо підстав щоб говорити, що такі матеріали є саме агітацією. І, відповідно, їх поширення мало б бути заборонене в день тиші. А день голосування так само є й днем тиші”, - наголосив Рибачок.

За даними спостерігачів КВУ, кількість агітаційних матеріалів у день тиші була значною. При чому такі порушення зафіксували в усіх 11 містах, де 22 листопада відбувся другий тур виборів міського голови. 

Наприклад, у Слов’янську в день голосування розмістили плакати та білборди, виконані в стилістиці кандидатів, які вийшли в другий тур. Мова йде про обох кандидатів. Зокрема, були розміщені гасла кандидатів: “Слов’янськ - довіряй ділам” та “Відродимо рідний Слов’янськ”. За словами Рибачка, такі гасла відповідають виборчим тезам кандидатів, які пройшли до другого туру. У місті Дрогобич Львівської області також були розміщені матеріали з виборчими тезами кандидатів. 

Також, за даними КВУ, деякі кандидати продовжили агітувати за себе в день голосування, використовуючи соціальні мережі. Зокрема, один із кандидатів у Слов’янську в Facebook розмістив допис із використанням свого передвиборчого гасла. При цьому Рибачок наголосив на тому, що згідно з ч. 5 ст. 51 Виборчого кодексу, використання передвиборчих слоганів та гасел вважається агітацією.

“Хоча тут буде довести складніше, оскільки мова йде про соціальні мережі. А питання агітації в інтернеті та соціальних мережах належним чином у Виборчому кодексі не врегульовано. Якщо говорити простіше, фактично взагалі не врегульовано”, - зазначив Рибачок.

Він також зазначив, що на виборчих дільницях з’являлися громадяни в масках з брендами політиків. В КВУ зазначили, що це так само можна вважати незаконною агітацією. 

Зокрема, в Рівному спостерігачі КВУ зафіксували громадян в масках із брендом партії “Рівне разом”, кандидат від якої пройшов до другого туру виборів. При цьому спостерігачі “Комітету виборців України” фіксували в Рівному громадян з такими ж масками й 25 жовтня, коли відбувся перший тур голосування.

“Загалом, агітуючи в день голосування політики, фактично, продемонстрували неповагу не лише до закону, до Виборчого кодексу, а й до самих громадян, які відповідно до законодавства мають право на день тиші. Тобто ми бачимо, що день тиші в Україні вже традиційно не дотримується. І ми маємо підстави говорити про масові порушення дня тиші”, - додав Рибачок.

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України. 15 листопада другий тур виборів мера пройшов у семи містах, 22 листопада - ще в 11.

За даними ЦВК, явка на виборах склала 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року. 15 листопада на дільниці прийшли 24% виборців, а 22 листопада - 29,53% виборців.

Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках" (українською та російською мовами).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі