В Євросоюзі немає країн, корумпованих настільки, як Україна — аудитор ЄС

Поділитися
Однак наявність корупції в країнах ЄС не заперечують

У Європейському союзі немає країн, масштаби корупції в яких були б такими ж, як в Україні, заявив європейський аудитор Юхан Партс в інтерв'ю «Інтерфаксу».

Партс був відповідальний за підготовку звіту Європейської рахункової палати (ЄРП), присвяченого підтримці Європейським союзом реформ в Україні в боротьбі з корупцією на високому рівні.

Відповідаючи на питання про те, скільки країн в ЄС корумповані так, як Україна, в якому містився посил на висловлювання українського президента Володимира Зеленського про те, що легко звинувачувати Україну в корупції, оскільки жодна країна не є повністю від неї вільною, Партс послався на дані Transparency International, Індексу світового управління і МВФ.

«Ви можете повідомити своєму президенту, що є стільки об'єктивних індикаторів, що, подивившись на них, я думаю, можна сказати, що ситуацію в Україні не порівняти з жодною з країн-членів ЄС. Але ваш президент прав - так чи інакше корупція є скрізь, але в українському випадку ця ситуація ендемічна, із захопленням держави», - сказав Партс.

Неспівставність України і ЄС в плані корупції Партс також пояснив на прикладі ВВП.

«Кращим показником цього є зв'язок між економічним розвитком - ВВП на душу населення і індексом корупції - якщо ви покладете ці два показники разом - Україна і ВВП на душу населення - може бути, я помиляюся - це близько $5 тисяч на рік, в Польщі - $18 тисяч, в Естонії - $23 тисячі. Але ж всі ми почали в 1992 році з однієї і тієї ж стартової точки. Це - результат впливу корупції», - пояснив Партс.

Аудитор додав, що, з огляду на свої ресурси, Україна повинна була бути дуже багатою, але у неї не вийшло через невелику групу розбагатілих людей, які «взяли в заручники всю країну».

Україна намагається боротися з негативним впливом олігархів на країну. 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про «деолігархізацію», повна назва - «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархами)». Що не так з законом, читайте в статті Юлії Самаєвої «Закон про олігархів прийнятий. Про що він говорить, а про що мовчить».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі