В Ірані сім'ї жертв збитого літака МАУ вимагали арешту лідера революційної гвардії

Поділитися
В Ірані сім'ї жертв збитого літака МАУ вимагали арешту лідера революційної гвардії
Протестуючі вийшли на демонстрацію у військового суду після публікації секретної аудіозаписи переговорів іранських чиновників

Родичі жертв збитого в минулому році літака "МАУ", який зазнав аварії в Ірані, на вихідних провели акцію протесту. Вони вимагали справедливого правосуддя для своїх близьких, і арешту лідера "Корпусу вартових ісламської революції", який, за визнанням іранських лідерів, збив літак, передає канадський громадський мовник CBC.

Акція відбулася через кілька днів після того, як міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф спростував наявність аудіозапису, отриманого CBC, на якому він, як кажуть, обговорював можливість того, що катастрофа рейсу PS752 була навмисним актом.

На записі чутно, як людина, яку джерела ідентифікували як главу іранської дипломатії Заріфа, каже, що існує «тисяча можливостей» пояснити збитий літак, включаючи навмисний напад - сценарій, який, за його словами, «взагалі не малоймовірний».

Людина на записі також зазначає, що правда ніколи не буде розкрита вищими рівнями іранського уряду та військовими. На наступний день після публікації запису, Заріф твітнув, що аудіозапис не справжній, і наполягав на тому, що він завжди говорив, що існує низка можливостей катастрофи.

Раніше офіс Генерального прокурора України підготував запит до Канади про допомогу в отриманні аудіозаписи каналу CBC.

У суботу на демонстрації в Тегерані батько жертви авіакатастрофи питав, чому генералу Аміру-Алі Хаджизаде не було пред'явлено звинувачення.

Телеканал CBC News, який отримав запис, переклав його із фарсі на англійську, проте подробиці розмови та особи інших причетних не оприлюднюються через загрозу безпеці людей. CBC не розкриває джерело запису.

8 січня Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактами умисного вбивства, знищення чужого майна та порушення правил безпеки руху повітряного транспорту. 

Перед цим в іранському МЗС заявили, що інформація про те, що український літак був збитий навмисно, не відповідає дійсності. 

Україна очікує від Ірану прозорого та об’єктивного розслідування катастрофи літака МАУ і справедливого покарання винуватців трагедії, в якій загинуло 176 людей. Деталі читайте у статті Євгенія Єніна “Трагедія рейсу PS752. Рік по тому” для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі