"Думаю, він не буде продовжений. У нас в лютому 2018 року вступив в силу закон про деокупацію, який чітко визначив Російську Федерацію як країну-агресора, чітко визначив дату окупації. Україна буде звільняти окуповані території, для цього створений оперативний штаб, здійснюється операція об'єднаних сил ...закон про ОРДЛО, який недійсний, між іншим, ніколи не вступить в силу, так як у статті 10 написана дата, коли ці вибори мають бути проведені, а саме 2015 рік", - зазначив Винник.
Він вважає, що в разі продовження закону, який забезпечує особливий статус для Донбасу, буде створена конкуренція норм. За словами Вінника, це станеться через те, що у вказаному законі немає згадки про Росію, проте є згадка про амністію. Разом з тим, у законі про деокупацію є згадка про невідворотність покарання осіб, які вчинили збройну агресію проти України.
"Він повністю не відповідає чинному законодавчому акту. Тому нам Конституція забороняє, керуючись принципом правоопределенности, розбалансувати чинні правові норми", - додав Винник.
Нагадаємо, що Геращенко заявила про апелювання до депутатів щодо продовження дії Закону України про особливий статус ОРДЛО. Вона також заявила, що США та ЄС вже закликають Раду пролонгувати зазначений документ.
Раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.
Закон, про який йде мова, був прийнятий в жовтні 2014 року. Його затвердили терміном на три роки. У жовтні 2017 року Верховна Рада прийняла закон "Про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремий районах Донецької і Луганської областей", який продовжив ще на рік особливий статус Донбасу.