Зокрема законом вносяться зміни до законів України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" та "Про державну підтримку сільського господарства України", за якими спеціальні вагони для перевезення зерна віднесено до техніки і обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка.
Натомість у 2017 – 2021 роках щорічний обсяг коштів бюджету України, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, становить не менше 1 % випуску продукції у сільському господарстві. Водночас 20 % такої підтримки використовується сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання. А загалом бюджеті України на 2018 рік за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" передбачено 945 млн грн.
За словами Порошенка, більшість сільськогосподарських товаровиробників становлять фермерські господарства (75 % від загальної кількості сільськогосподарських підприємств), обсяг виробництва продукції рослинництва (11,2 %) не є такими, що об'єктивно вимагає придбання спеціальних вагонів для перевезення зерна.
Відтак, Президент зазначив, що запропонована Законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна не забезпечує досягнення соціальних та економічних цілей державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників та є нераціональним витрачанням бюджетних коштів, а претендувати на таку державну підтримку зможуть переважно великі сільськогосподарські підприємства. Таким чином Порошенко запропонував виключити пункти 21 та 25 у розділі II Закону.
Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада внесла зміни в Митний кодекс України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації проведення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України, прийнявши у другому читання законопроект №7010.