Увечері 1 березня українські мобільні оператори перестали пеленгувати телефон голови ДФС. Телефони його водія й охоронців також були відключені одночасно.
"Він знав. Тікати відмовився. Впевнений, що доведе свою невинність", – повідомило виданню джерело в Адміністрації президента.
В оточенні президента України Петра Порошенка журналістів УП запевнили, що дії антикорупційних органів їм не до кінця зрозумілі.
"Щоб відпрацювати позицію, треба розуміти, що відбувається. А цього не розуміють навіть на четвертому поверсі (де знаходиться кабінет президента – Ред.). Помилки були допущені спеціально чи ні? Якщо спеціально, то треба розуміти, чому. Якщо ні - то страшно, що в країні таке НАБУ ", - вважає джерело в президентському оточенні.
Один зі співрозмовників видання пов'язав активізацію НАБУ з майбутнім аудитом відомства.
"Аудит може стати причиною відставки директора Бюро Артема Ситника. Тому він намагається показати результат. Насіров для них – велика риба, від якої не відчепляться до останнього", – передає УП слова джерела.
В АП також неофіційно повідомили, що на даному етапі була обрана стратегія невтручання у процес Насірова, яка супроводжується публічними заявами про незалежність НАБУ.
В оточенні президента стверджують, що масові акції, що супроводжували судовий процес, розлютили Порошенко.
"Спочатку він нервував, але потім його хтось заспокоїв... Мовляв все добре, громадськість просто спустила пару", - зазначив співрозмовник видання.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко раніше заявив, що затримання Насірова з ним не погоджували, і назвав НАБУ і САП "незалежної антикорупційної інфраструктурою".
У той же час, як пише головний редактор DT.UA Юлія Мостова, напередодні початку обшуків у ДФС Роман Насиров відвідував Адміністрацію президента: "За нашою інформацією, пізно ввечері 1 березня пан Насіров відвідав Банкову, а після 23-ї години телефон голови ДФС "помер". Правда, вранці, 2 березня, Роман Михайлович опинився не в Лондоні, куди його підштовхували "керівною і спрямовуючою рукою", а у "Феофанії" з діагнозом "гіпертонічний криз".
Детальніше про "справу Насірова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Аналіз фіскала" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".