"БДІПЛ дотримується тієї ж усталеної практики та методології для президентських виборів в Україні, що й для всіх інших місій зі спостереження за виборами. У зв'язку з цим ми відправимо запрошення всім 56 державам-учасникам ОБСЄ, щоб надали короткострокових спостерігачів для місії", - повідомив журналістам Раймер.
За словами голови місії спостерігачів Пітера Тейлера, до складу місії на довгостроковій основі можуть увійти 92 спостерігачі, короткостроковії – 750.
"Згідно з оціночною місією, ми отримали запит на 92 спостерігачі для роботи на довгостроковій місії... Місія з оцінки потреб рекомендувала 750 спостерігачів на короткостроковій основі", - зазначив він.
При цьому раніше Томас Раймер повідомляв про намір організації виключити зі списку довгострокових спостерігачів двох громадян РФ у зв'язку з відмовою України в їх акредитації.
7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.
У листі до Міністерства закордонних справ України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.
У МЗС України нагадали, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.
8 лютого у МЗС Росії вирішили відмовитися від направлення російських спостерігачів на вибори президента України. Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".