Про це заявив речник уряду Алі Рабії у відповідь на звинувачення у тому, що уряд брехав про причини аварії українського авіалайнера, повідомляє IRNA, передає Укрінформ.
"Насправді, уряд сам був залучений до поширення некоректної інформації (щодо причин авіатастрофи - ред.)", - заявив Рабії.
За його словами, перші заяви, у яких Тегеран заперечував, що літак був збитий, стали наслідком непоінформованості. Адже у перший час після катастрофи рейсу PS752 "відповідні уповноважені посадовці" запевнили президента Ірану Хасана Рухані та його адміністрацію, що ніхто не збивав український літак.
Рабії вибачився за офіційні заяви, у яких заперечувався факт збиття літака.
Як повідомляв Укрінформ, вранці 8 січня після вильоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України". На його борту перебувало 176 осіб, всі вони загинули. Серед них 11 українців - двоє пасажирів та дев'ять членів екіпажу. Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН та Великої Британії.
Спочатку іранська сторона стверджувала, що аварія сталася через "технічні проблеми" літака. Однак вранці 11 січня Іран заявив, що український пасажирський літак був випадково збитий іранськими військовими. Після вильоту авіалайнер наблизився до засекреченої військової бази, і його сприйняли як ворожий об'єкт.
Відповідальність за катастрофу літака МАУ взяла на себе іранська військово-політична формація "Корпус вартових ісламської революції".
Як відомо, українським експертам вдалося ідентифікувати перше тіло українця, який загинув в авіакатастрофі літака МАУ. Про це йшлося в ефірі телеканалу 1+1. Повідомляється, що вдалося ідентифікувати тіло одного з пілотів.
"На допомогу українській делегації прилетіли канадські авіаексперти. Фахівців з ДНК-аналізу в канадській групі немає, але при необхідності вони також можуть прибути в Іран", - йдеться в повідомленні.
В Ірані працює група українських експертів, які збирають дані про авіакатастрофу.Нагадаємо, 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ, всі 176 пасажирів загинули, у тому числі 11 громадян України.
11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.