Уряд ухвалив рішення, згідно з яким планує щотижня оголошувати конкурси на державну службу, повідомили на Урядовому порталі. Кабмін почне оголошувати конкурси із 17 березня.
“Сьогодні на черговому засіданні Кабінету міністрів України було прийнято протокольне рішення Кабінету міністрів України здійснювати оголошення конкурсів щотижня за таким орієнтовним підходом: 4 конкурси (на посади, що зайняті на підставі контрактів) + 1 “звичайний” конкурс (на інші вакантні посади), починаючи з 17 березня 2021 року”, - йдеться у повідомленні.
Згідно із законодавством, протягом шести місяців з дня набрання чинності відповідного закону необхідно оголосити конкурси на посади, які зайняті завдяки підписанню контракту на період карантину. Вказано, що контрактів на посади категорії “А”, на які потрібно оголосити конкурс, укладено 91. Щодо 74 з них суб’єктом призначення є Кабмін, а щодо 17 – інші суб’єкти.
Також потрібно оголосити “звичайні” конкурси на посади вищого корпусу, що залишаються вакантними та не заповнювалися за допомогою добору на час карантину.
“Національним агентством України з питань державної служби підготовлено проєкт почергового проведення конкурсів з розрахунку на шість місяців (з 17 березня по 25 серпня 2021 року), організації проведення усіх етапів конкурсного відбору та ефективної роботи Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Таким чином Урядом буде забезпечено оголошення 115 конкурсів та призначення осіб на відповідні посади за їх результатами”, - зазначили на Урядовому порталі.
Закон про відновлення конкурсів на держслужбу 289 голосами Рада ухвалила 16 лютого. Через два дні Зеленський застосував право вето до законопроєкту №4531 і попросив вилучити з нього норми про обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посаду міністра є вакантною.
Причиною вето стали не норми, що стосуються конкурсів на держслужбу, а поправка №13, яку подавала партія влади в ході обговорення законопроєкту, що значно розширював повноваження в.о. міністра. Парламент підтримав цю поправку в усіченому вигляді, що не задовольнило президента.
Із пропозиціями Зеленського Верховна Рада ухвалила документ 23 лютого. Тоді документ підтримали 267 народних депутатів. За даними ЗМІ, Зеленський під час останньої зустрічі з керівництвом партії "Слуга народу" заявив, що може розпустити Верховну Раду, якщо не буде прийнято закон про держслужбовців з його правками.
ZN.UA попросило прокоментувати ситуацію, що склалася, народного депутата Олену Шкрум (фракція «Батьківщина»), яка в минулому скликанні ВРУ працювала в профільному комітеті над реформою держслужби, а в цьому - стала автором поправки, що стосується обмежень повноважень виконуючого обов'язки міністра, яку Верховна Рада України прийняла минулого року.
За словами депутата, «слуги» мотивували цю поправку тим, що сьогодні той же заступник міністра - в.о. міністра енергетики Вітренко не може підписати документи про заробітні плати шахтарям тощо. А, як відомо, ВРУ не призначає Вітренка міністром, і партія «Слуга народу» намагається вносити його кандидатуру вже третій раз. Парламент задовольнив прохання правлячої партії практично конституційною більшістю в 321 голосом. Але частково.
Про те, чи є гарантії чесності і прозорості при організації та проведенні конкурсів на держпосади, читайте в статті Сергія Сороки “Парламент сьогодні повернув конкурси на держслужбу”.