Президент України Володимир Зеленський під час останньої зустрічі з керівництвом партії "Слуга народу" заявив, що може розпустити ВР, якщо не буде прийнято закон про держслужбовців з його правками. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє видання "РБК Україна".
"Так, такі слова звучали на зустрічі президента з керівництвом фракції", - повідомило джерело.
За даними іншого джерела, таку пропозицію Зеленського не варто сприймати серйозно. Таким чином президент, найімовірніше, хотів окреслили градус напруги та пояснити, що Раді цього разу не варто "гратися в суб'єктність".
"Він каже: я вже втомився, я хочу виплатити зарплати шахтарям, а ви тут то так, то так підставляєте. Тому зараз дуже важливо для якоїсь нормальної спільної роботи, щоби сьогодні Верховна рада проголосувала за дві ці пропозиції і за закон в цілому", - пояснило джерело в СН.
Верховна Рада 16 лютого прийняла закон №4531 "Про внесення змін до деяких законів України щодо поновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби".
Президент Зеленський 18 лютого застосував право вето до законопроєкту №4531, відновлював проведення конкурсів на посади держслужби, попросивши вилучити з нього норми про обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посаду міністра є вакантною.
Причиною вето стали не норми, що стосуються конкурсів на держслужбу, а поправка №13, яку подавала партія влади в ході обговорення законопроєкту, який значно розширював повноваження в.о. міністра. Парламент підтримав цю поправку в усіченому вигляді, що не задовольнило президента.
Ми попросили прокоментувати ситуацію, що склалася, народного депутата Олену Шкрум (фракція «Батьківщина»), яка в минулому скликанні ВРУ працювала в профільному комітеті над реформою держслужби, а в цьому - стала автором поправки, що стосується обмежень повноважень виконуючого обов'язки міністра, яку Верховна Рада України прийняла минулого року.
За словами депутата, «слуги» мотивували цю поправку тим, що сьогодні той же заступник міністра - в.о. міністра енергетики Вітренко не може підписати документи про заробітні плати шахтарям тощо. А, як відомо, ВРУ не призначає Вітренка міністром, і партія «Слуга народу» намагається вносити його кандидатуру вже третій раз. Парламент задовольнив прохання правлячої партії практично конституційною більшістю в 321 голосом. Але частково.
Про те, чи є гарантії чесності і прозорості при організації та проведенні конкурсів на держпосади, читайте в статті Сергія Сороки "Парламент сьогодні повернув конкурси на держслужбу".