Уряд визначився з аудиторами Нацагентства з питань запобігання корупції

Поділитися
До складу комісії увійшли фахівці-міжнародники у сфері запобігання і протидії корупції.

Уряд визначився зі своїми представниками, які увійдуть до складу  Комісії з аудиту діяльності НАЗК, повідомляє міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

«Комісія проводить незалежну оцінку ефективності діяльності НАЗК у складі трьох осіб, які призначаються Кабміном на підставі пропозицій донорів, які протягом останніх двох років до проведення оцінки надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції», - нагадує він.

До складу комісії увійдуть:

  • Джозеф Генглоф (США) – працював начальником юридичного управління Генерального Інспектора у Адміністрації соціального забезпечення США. Був заступником Директора Управління урядовоі‌ етики при уряді США. Працював старшим радником Управління міжнародних справ Мін’юсту США. Оцінювач та експерт з питань розкриття фінансової ‌ інформації ‌держслужбовцями, захисту прав викривачів та фінансування політичних партій ‌ та інших відповідних сфер Групи держав проти корупції ‌(GRECO).
  • Діана Курпнієце (Латвія) – старша консультантка PricewaterhouseCoopers у Латвії. Експертка-консультантка GRECO та ОЕСР з питань запобігання корупції, доброчесності та підзвітності, фінансування політичних партій ‌ та лобізму. Оцінювачка GRECO у Норвегії, Естонії, Сербії та Вірменії. Очолювала відділ запобігання корупції ‌  та відділ зв’язків із громадськістю, навчання та міжнародних відносин в Бюро із запобігання і боротьби з корупцією Латвії. У минулому – виконавча директорка Transparency International Латвія.
  • Лаура Стефан (Румунія) – міжнародна експертка з питань антикорупційної реформи для Єврокомісії, МВФ, Світового банку, Програми розвитку ООН, ОЕСР, а також інших міжнародних донорів. Була директором у Міністерстві юстиції Румунії. Експертка і оцінювачка GRECO у чергових раундах оцінки. Очолювала Секретаріат Міжнародної антикорупційної консультативної ‌ ради при Верховній Раді України. Голова Регіональної антикорупційної ініціативи, що об’єднує країни Південно-Східної Європи для співпраці з реалізації ‌ антикорупційних ініціатив і міжнародна членкиня Незалежного антикорупційного консультативного комітету у Молдові.

Нагадаємо, 20 травня 2020 року уряд затвердив критерії та Методики проведення оцінювання ефективності діяльності Нацагентства з питань запобігання корупції.

Протягом останніх десяти років у державних органах та установах України працюють понад п’ять тисяч спеціальних працівників –антикорупційних уповноважених. Щорічно з бюджетів усіх рівнів на їхнє утримання витрачаються сотні мільйонів гривень, проте користі від їхньої роботи небагато. Чому держава та НАЗК реально не включають цього інструменту боротьби з корупцією, читайте у статті Андрія Смаги «Антикорупційні уповноважені. Окозамилювання чи невикористаний шанс?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі