Українські урядовці долучились до обговорення подій під Офісом президента на акції протесту проти вироку суду одеському активісту Сергію Стерненку. Кабінет міністрів засудив «вандалізм та наругу над державними символами» і закликав правоохоронців провести розслідування.
«Конституція України гарантує право громадян на мирне зібрання та демонстрації. Таке право – один зі стовпів сучасної представницької демократії. Водночас члени Кабінету міністрів України рішуче засуджують вандалізм та наругу над державними символами під час акцій протесту. Неправомірні дії, які відбулись під Офісом президента 20 березня, є неприйнятними та суперечать європейським цінностям, що закріплені в Конституції України», - йдеться у спільній заяві членів уряду.
Уряд закликав українців утримуватися від подібних дій та реалізовувати свої права виключно у мирний спосіб, а МВС та СБУ – провести розслідування подій 20 березня та надати їм відповідну правову оцінку.
Активісти прийшли на Банкову 20 березня підтримати Сергія Стерненка, фігурантів «справи Шеремета» Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугар, ветеранку АТО Вікторію Котеленець («Фортуну»). Акцію «Не чуєш? Побачиш!» приурочили до дня народження Стерненка, якому виповнилося 26 років.
Учасники протесту вимагали відставки міністра МВС Арсена Авакова і генпрокурорки Ірини Венедіктової, а також відсторонення ексзаступника голови АП Януковича Андрія Портнова від «керування» судовою системою країни.
Під час акції учасники закидали поліцію фаєрами, обмалювали стіни будівлі Офісу президента, вибили двері та вікна, а також намагалися підпалити табличку с надписом «Президент України».
У поліції відкрили кримінальну справу за ч. 4 статті 296 (хуліганство із застосуванням зброї) Кримінального кодексу України. Заступник голови МВС Антон Геращенко зазначив, що до відповідальності планується притягнути кілька десятків активістів, однак безпосередньо на акції затримали лише одного – 26-річного ветерана російсько-української війни Влада Сорда (Стафійчука).
В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, у 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Фракція «Слуги народу» ініціювала позачергове засідання Верховної Ради.