Умєров намагався усунути керівницю АОЗ, і небезпека цього досі лишається – експертки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Умєров намагався усунути керівницю АОЗ, і небезпека цього досі лишається – експертки © Рустем Умєров/facebook
У Міноборони вирішили прикритися стандартами НАТО, однак це не спрацювало.

Пропозиція щодо поглинання Агенції оборонних закупівель Державним оператором тилу – це спроба усунути керівницю АОЗ Марину Безрукову. При чому таке завдання дав міністр оборони Рустем Умєров, пишуть у статті «Міністерство саботажу» Умєрова» українська громадська активістка та виконавча директорка київського Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, Альона Гетьманчук з центру «Нова Європа» та керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська.

«Відбулася публічна і недолуга спроба усунути керівницю Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Марину Безрукову, яка навіть за межами України відома своєю ефективністю та принциповістю. Для цього давній товариш і заступник Умєрова по закупівлях Дмитро Кліменков запропонував ліквідувати АОЗ через поглинання агенції значно меншим Державним оператором тилу (ДОТ). Таке завдання йому спустив міністр», – пишуть авторки.

При чому і Умєров, і Кліменков аргументували таке рішення «стандартами НАТО». Однак прикриття виявилося неправдивим, і Представництву НАТО довелося публічно це заперечувати

«Тільки завдяки тиску громадських експертів і міжнародних партнерів міністр відійшов від ідеї ліквідувати АОЗ і подав кандидатів до наглядової ради агенції, які були затверджені урядом 11 жовтня. Але наглядова рада АОЗ так і не запрацювала», – йдеться у статті.

Зокрема, станом на кінець листопада наглядова рада не правочинна та не може відігравати свою роль запобіжника від політичного звільнення керівника АОЗ. Укладення договорів із членами ради, пишуть авторки, затягується через документальні формальності. Унаслідок цього наглядова рада не може укласти контракт із чинною керівницею АОЗ Мариною Безруковою. Тому, як наголосили експертки, і її звільнення можливо реалізувати одним рішенням міністра оборони.

На думку експерток, як би не виглядав кожен із президентських планів перемоги, сьогодні у команді Володимира Зеленського немає сильного міністра оборони, який здатен був би їх реалізувати. Авторки зазначили, що без сильної військової дипломатії Міноборони західної зброї нам не побачити, а локальне виробництво не виживе без міжнародних інвестицій, контрольованого експорту та доступу до західних оборонних технологій. І на їхній погляд, жодної з цих проблем міністр оборони не вирішив.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі