У команді Зеленського немає міністра оборони, який здатен реалізувати план перемоги – експертки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У команді Зеленського немає міністра оборони, який здатен реалізувати план перемоги – експертки © Рустем Умєров/facebook
Зокрема, за останній рік успіхи є лише у двох сферах, і то всупереч міністру оборони. 

Президент України Володимир Зеленський восени представив «зовнішній» та «внутрішній» плани перемоги. Але як би кожен із планів не виглядав, сьогодні у команді голови держави немає сильного міністра оборони, який здатен його реалізувати, пишуть у статті «Міністерство саботажу» Умєрова» українська громадська активістка та виконавча директорка київського Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, Альона Гетьманчук з центру «Нова Європа» та керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська.

«За рік роботи міністром оборони справжні результати в Умєрова є лише у закупівлях і цифровізації. Але ці зміни відбулися здебільшого не завдяки міністру, а всупереч», – йдеться у статті.

Авторки зазначили, що без успіхів в правлінні Міноборони, міжнародному співробітництву та оборонних закупівлях не спрацює будь-який план Зеленського. Адже аби реалізовувати політику за пріоритетними напрямками «фронт» та «зброя» необхідно, аби в Міністерстві оборони було чітке управління, здатне спрямовувати Генштаб, брати на себе відповідальність і казати «ні» будь-кому, коли це треба. 

«Без сильної військової дипломатії Міноборони західної зброї нам не побачити, а локальне виробництво не виживе без міжнародних інвестицій, контрольованого експорту та доступу до західних оборонних технологій. На наш погляд, жодної з цих проблем не вирішено міністром», – пишуть авторки.

Нагадаємо, кілька днів тому Верховна Рада проголосувала за те, аби викликати Умєрова до сесійної зали на доповідь через скандали про оборонні закупівлі. Зокрема, мова йде про неякісні міни для Збройних Сил України. 

На початку листопада ЗМІ опублікували відео, на якому військовий розповідає про проблеми з мінами. При цьому медіа писали, що проблема стосувалася різних ділянок фронту і тисяч мін.  Згодом стало відомо, що Міноборони розпорядилося забрати з фронту всі неякісні мінні постріли українського виробництва, які або не долітали до ворога, або не вибухали взагалі. За даними ZN.UA, йдеться про відкликання щонайменше 100 тисяч мін, чого вистачило б на пів року економного  витрачання.

При чому скарги на міни почали з’являтися на початку листопада. І лише 21 листопада Міноборони нарешті скликало велику нараду з цього приводу за участі представників офісу президента. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі