Державний оператор «Укртелеком» подав до суду на Національну комісію з питань регулювання зв'язку, тому що регулятор не переоформив компанії ліцензію на міжнародний і міжміський зв'язок. Про це у понеділок, 4 жовтня, повідомив голова правління «Укртелекому» Георгій Дзекон.Державний оператор «Укртелеком» подав до суду на Національну комісію з питань регулювання зв'язку, тому що регулятор не переоформив компанії ліцензію на міжнародний і міжміський зв'язок. Про це у понеділок, 4 жовтня, повідомив голова правління «Укртелекому» Георгій Дзекон.«Укртелеком» подав до суду і скоро буде перше слухання. Я впевнений, що невдовзі суд винесе рішення, і, залежно від рішення, «Укртелеком» або отримає нову ліцензію або продовжить існуючу. Якогось помітного впливу на вартість «Укртелекому», його операційну діяльність сьогоднішня ситуація впливу не робить і не зробить», - заявив Георгій Дзекон.
Голова правління «Укртелекому» також повідомив, що Мінтрансзв'язку і Мін'юст надали позитивний висновок про те, що ліцензія повинна бути переоформлена, проте НКРЗ не погодилося із запропонованими результатами. «Це - право НКРЗ. Залишається тільки суд, який може винести остаточне рішення, хто правий», - говорить Георгій Дзекон.
При цьому він зазначає, що «Укртелеком» подав всі документи на переоформлення ліцензії ще у квітні 2010 року.
Нагадаємо, держоператор з 18 вересня надає послуги міжнародного та міжміського зв'язку без відповідної ліцензії. Регулятор мав продовжити дію ліцензії оператора за 30% її повної вартості. Проте комісія відмовилася це зробити. Приводом для відмови стала законодавча колізія. «Укртелеком» отримав єдину ліцензію для надання послуг міжміського та міжнародного зв'язку у 2000 році, коли діяв закон «Про зв'язок». У 2004 році набув чинності закон «Про телекомунікації». Згідно з новим законом, на міжнародний і міжміський зв'язок потрібно отримувати дві різні ліцензії, а не одну, як це було раніше. Таким чином, «Укртелеком» повинен подати до НКРЗ заявку на отримання двох нових ліцензій за 100% вартості. Кожна з них коштує понад 7 млн. грн. Тобто отримання двох ліцензій обійдеться компанії приблизно в 15 млн. грн., а не у 2 млн. грн., як у випадку з переоформленням.
«Дійсно існує певна юридична колізія, викликана тим, що діюча ліцензія була отримана «Укртелекомом» до набуття чинності у 2004 році діючого закону про телекомунікації. Контролюючий орган у складі НКРЗ, державна інспекція по зв'язку, вже вимагав від «Укртелекому» у 2008 році отримати нову ліцензію відповідно до закону 2004 року, однак «Укртелеком» тоді довів у судах першої та другої інстанції правомірність здійснення діяльності на основі старої ліцензії» , - розповідає Георгій Дзекон.
Голова НКРЗ Володимир Олійник не дав відповіді на запитання, чому «Укртелеком» не переоформила ліцензії вчасно. «Я не коментую це питання. Зараз приватизація «Укртелекому», і там йдуть процеси, набагато глибші... Компанія працює в правовому полі. Питання вирішується», - заявив він.
Раніше повідомлялося, що Фонд державного майна (ФДМ) України почав підготовку до конкурсу з продажу державного пакету акцій (92,79%) ВАТ «Укртелеком» з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону.