Більше половини громадян України взагалі не помічає початку анонсованих урядом реформ. «Можна стверджувати, що довіри до реформ в українських громадян немає. Недовіра стає вже частиною нашої культури», - коментує ситуацію соціолог.
Більшість українців не вірить в успіх розпочатих урядом реформ, або взагалі їх не помічає.
Про це виданню ZN.UA повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, спираючись на дані одного з останніх досліджень інституту.
«Ми запитали: «Представники влади говорять, що в Україні почали відбуватися соціальні та економічні реформи. Чи згодні ви з цим?», погодилося близько 30% (повністю згодні 3,5% опитаних, скоріше згодні - 24,8%), не погодилося близько 55% (скоріше не згодні - 28,2%, повністю не згодні - 26, 6%), решта вагалися з відповіддю», - повідомив гендиректор КМІС.
На уточнююче запитання «А наскільки успішно загалом проходять ці реформи?». Швидше успішно, відповіли 4,5% респондентів, однаковою мірою успішно і неуспішно - таку відповідь дали 45,4%, швидше неуспішно - визнали 42,9%, вагалися з відповіддю 7%. Можна стверджувати, що довіри до реформ українські громадяни не мають. Недовіра стає вже частиною нашої культури», - зазначив Паніотто.
«Від ступеня довіри громадян до навколишнього світу залежить і економіка. Від довіри до президента, уряду, Верховної Ради залежить і довіра до державних інститутів: до всіх реформ, до банків. Є такий афоризм: «Будь-чий бізнес і навіть життя не можуть бути в безпеці, поки працює парламент», - додав соціолог.