Українська питання є одним з основних на порядку денному засідання Ради ЄС 19-20 грудня і за підсумками його розгляду буде прийнято спеціальну заяву ЄС по Україні, повідомив співголова комітету парламентського співробітництва Петро Порошенко за підсумками зустрічі з президентом Ради ЄС Херманом ван Ромпеєм у понеділок, 16 грудня в Брюсселі.
За його словами, передбачається, що в цьому документі знову буде зазначено, що двері Європи перед Україною відкриті.
Крім того, в заяві будуть зроблені акценти про необхідність використання всіх заходів для недопущення застосування сили, а також важливості проведення всебічного об'єктивного розслідування за фактом побиття мирних демонстрантів.
У ході зустрічі з Ромпеєм український депутат представив план заходів щодо недопущення застосування сили проти демонстрантів і виходу з внутрішньополітичної кризи в Україні.
Сторони також обговорили можливу програму економічного взаємодії в разі підписання угоди з ЄС, а також варіанти лібералізації візового режиму для українських громадян.
Говорячи про підсумки переговорів з Ромпеєм, які тривали 1,5 години, Порошенко зазначив, що пропозиція ЄС підписати Угоду про асоціацію Україна-ЄС залишається на столі.
"Ключ до підписання Угоди - в руках української влади", - цитує Порошенка його прес-служба в понеділок.
При цьому він висловив надію, що в ході запланованого на 17 грудня візиту президента України Віктора Януковича до Москви не будуть підписані документи, які зроблять неможливим підписання в майбутньому Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
"У нас є інформація, що питання, які виключили б підписання Угоди з порядку денного ЄС, були вилучені з програми поїздки Януковича", - заявив Порошенко.
Зазначимо, що на прес-конференції по завершенні засідання Ради ЄС з закордонних справ у понеділок глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон заявила, що міністри закордонних справ Євросоюзу підтвердили в понеділок свою готовність підписати угоду про асоціацію з Україною, коли вона виконає необхідні умови.
"Ми вже говорили в минулому, і це залишається актуальним, це угода могла б бути кращою відповіддю в короткостроковому плані на економічні виклики України. Підписання цієї угоди послало б сигнал довіри міжнародних фінансових ринків і інститутів", - сказала Ештон.
Крім того, на її думку, угода стала б свого роду чернеткою настільки очікуваних економічних реформ і початком приносить надію економічної перспективи.
"Ми також висловили побажання прийти до політичного вирішення цього посилення конфлікту, яке спостерігаємо між різними політичними партіями. Ми готові їм допомогти. Міністри були згодні в необхідності підтримки політичної асоціації та економічної інтеграції, яких вимагає величезна кількість маніфестантів в Україні, і ці вимоги були чутні в минулі вихідні", - повідомила вона.
За її словами, громадяни мають право на свободу слова, зборів та будь-яке насильство по відношенню до них засуджується Євросоюзом.
Глава дипломатії повторила, що ЄС вимагає розслідування актів насильства проти мирних демонстрантів і негайного звільнення протестували. !zn
Читайте також:
Глави МЗС країн Євросоюзу будуть по черзі приїжджати в Україну для моніторингу ситуації
Євросоюз чекає від України "серйозного економічного плану"
США і ЄС сподіваються на вирішення кризової ситуації в Україні мирним шляхом
Віце-президент США Байден закликав Януковича негайно припинити ескалацію насильства