Українське громадянство надійніше інших може захистити Коломойського і Боголюбова від американської Феміди

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Саме Україна "своїх не видає", оскільки відповідно до частини 2 статті 25 Конституції України, громадянин України не може бути виданий іншій державі.

Улюблений бізнес-партнер Ігоря Валерійовича Геннадій Боголюбов, який 15 років тому відмовився від українського громадянства, повернувшись до України перед другим туром виборів, згідно з інформацією джерела DT.UA з АП, відразу ж звернувся до міграційної служби, щоб виправити зроблену 15 років тому помилку й знову стати українцем. Усупереч досить поширеному міфу про те, що "Ізраїль своїх не видає", насправді ще й як видає. Причому обвинувачуваних не лише в тяжких кримінальних злочинах на кшталт вбивства або зґвалтування, а й в економічних.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юлія Самаєва і Тетяна Силіна. За їхніми словами, в законодавстві Ізраїлю, на відміну від багатьох інших держав, немає заборони на екстрадицію своїх громадян.

"Інший "райський куточок", де найчастіше прагнуть сховатися від Феміди тієї чи іншої країни різнокаліберні та різномасті правопорушники, - це батьківщина Афродіти. Однак Ігорю Валерійовичу, напевне, має бути відомо, що й Кіпр має договір про екстрадицію зі Сполученими Штатами, підписаний у червні 1996 р., який набрав чинності у вересні 1999-го, - зазначають оглядачі. - Щоправда, в американсько-кіпрському договорі сказано, що жодна з договірних сторін не зобов'язана видавати власних громадян, але запитувана держава може зробити це, якщо інше не передбачене її законами та конституцією. Якщо ж запитувана держава відмовляє у видачі свого громадянина виключно на підставі його громадянства, то, згідно з договором, вона зобов'язана прийняти справу в іншої сторони та передати її у власні правоохоронні органи для судового переслідування".

Автори підкреслюють, що саме Україна "своїх не видає", оскільки відповідно до частини 2 статті 25 Конституції України, громадянин України не може бути виданий іншій державі. Свою відмову видавати власних громадян Україна закріпила і на міжнародному рівні, ратифікувавши у 1998 р. Європейську конвенцію про видачу правопорушників 1957 р. із застереженням - "Україна не видаватиме іншій державі громадян України".

Детальніше про зростаючі проблеми Коломойського і увагу до нього з боку США читайте в статті Юлії Самаєвої і Тетяни Силіної "Тест на Коломойського" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі