Українська делегація не голосувала за резолюцію ПАРЄ про мови нацменшин

Поділитися
Українська делегація не голосувала за резолюцію ПАРЄ про мови нацменшин © Facebook/Георгій Логвинский
Документ містить положення, які Україна не підтримує.

Українська делегація утрималася під час голосування резолюції ПАРЄ про мови національних меншин, оскільки документ містить положення, які Україна не підтримує. Про це повідомила член Постійної делегації ВР в Парламентській асамблеї Ради Європи, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"В Україні працюють десятки шкіл, де діти румунською, угорською, польською, грецькою, російською мають право вивчати свою материнську мову. Україна підтримує кримськотатарську мову, ми фінансуємо кримськотатарський телеканал. Але водночас існує країна поруч, це Російська Федерація, де жива багатомільйонна українська діаспора, а там немає жодної школи, класу, садочка, групи, де б дитина могла вивчати українську мову. Їх немає ані в Москві, ані в Сибіру, в Новосибірську, де є великі осередки української діаспори, де проживають сотні тисяч, мільйони українців", - цитує Геращенко "Укрінформ".

Вона нагадала, що в окупованому Криму закрилися всі кримськотатарські, українські школи, медіа, що теж мало б бути відображено в резолюції.

Також на рішення української делегації вплинули виступи деяких угорських колег, які заявили, що для розвитку і підтримки мов нацменшин найкраща позиція - це автономія.

"Це насправді спроби використати тему мови в своїх вузькополітичних, вузькопартійних інтересах для того, щоб свій внутрішній електорат об'єднати навколо теми захисту діаспори. Це дуже деструктивна ідея, і ми її, звичайно, не підтримуємо. Не хотілося б щоб такий повзучий сепаратизм та федералізм сповідували через такі важливі гуманітарні проблематики", - зазначила політик.

Геращенко зауважила, що певні поправки української делегації все ж пройшли під час цих обговорень, але окремі були зняті.

"Україна належить до тих небагатьох країн, які ратифікували мовну хартію, тим самим на найвищому рівні як держава продемонструвала повагу до розвитку і захисту прав регіональних мов, мов нацменшин. Ми закликаємо всі країни-члени Ради Європи ратифікувати мовну Хартію, як це зробила Україна і рухатися в цьому напрямку", - сказала Геращенко.

Політик наголосила, що українське законодавство відповідає принципам Ради Європи, і "ми щодня будемо нагадувати нашим сусідам, що тут має бути дзеркальний підхід".

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 23 січня прийняла резолюцію про захист мов нацменшин в Європі. У резолюції в цілому мова йде про забезпечення розвитку мов меншин, їх захист та міститься пропозиція створити окрему премію для країни, яка буде це робити краще. Документ був проголосований після обговорення і підтриманий більшістю депутатів: "за" проголосували 130, "проти" - 10, "утрималися" 24 при загальній кількості 164 депутати, які взяли участь в голосуванні.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі