Після скасування закону України про СЕЗ "Крим" має послідувати заморожування будь-ресурсного та товарного, включаючи електроенергію, забезпечення території окупованого Криму.
Про це в коментарі DT.UA сказав експерт Фонду "Майдан закордонних справ" Юрій Смілянський, багато рекомендацій якого були взяті на озброєння організаторами акції громадянської блокади Криму.
За його словами, тривалість цього періоду повинна становити 2-3 місяці, але цей термін може бути продовжений.
За цей час, вважає Смілянський, мають розробитись і прийнятись або ЗУ "Про особливі економічні відносини з окупованими територіями", або вносяться зміни до закону про тимчасово окуповані території. До розробки в обов'язковому порядку необхідно залучити коло експертів і громадських діячів, які системно займаються питаннями деокупації та реінтеграції Криму.
"У єдиному реєстрі платників податків (як для фізичних, так і для юридичних осіб) вводиться примітка "окупована територія" для суб'єктів, котрі мають реєстрацію на Кримському півострові, що несе ознаку неоподаткування та відсутності підзвітності у зв'язку з неможливістю здійснювати роботу податкової служби на окупованій території", - зазначив Смілянський.
На його думку, необхідно протягом 2-3 місяців "обнуління" поставок спорудити зі швидкозбірних конструкцій на прилеглій до адмінкордону між Херсонщиною та Кримом території "вузли обміну" (хаби).
"Жителі окупованого Криму, пред'явивши український паспорт, можуть приїхати і придбати весь необхідний обсяг благ. Це й буде виявом турботи і уваги з боку держави до своїх громадян, які опинилися в окупації. "Вузли обміну" є також і транспортним вузлом, який забезпечить безперебійний доступ на всю територію України для кримчан", - вважає експерт.
Детальніше про перспективи блокади Криму читайте в статті Валентини Самар "Лупайте сю скалу!" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".