Україні пропонують узаконити "особливий статус Донбасу" і прийняти закон про вибори в ОРДЛО відразу після відведення військ на двокілометрову зону, але при цьому без виведення російської військової техніки та військ з окупованої української території.
Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм (БПП) з посиланням на інформацію щодо переговорів щодо виконання "Мінська".
За його словами, Україні пропонують почати виконання політичної частини Мінських угод за "більш ніж дивної конфігурації заходів і кроків із забезпечення безпеки".
"Зокрема, нам пропонують почати розгляд і прийняти закон про вибори на окупованих територіях, а також зміни в Конституцію відразу після відведення військ на двокілометрову зону", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook.
На думку депутата, наслідками такого кроку, як спроба протиснути через парламент зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях без гарантій безпеки, "може призвести до протестів, провокацій, громадського протистояння, які так чи інакше делегітимізують парламент України і президента Петра Порошенка".
При цьому в пропонованому варіанті, за інформацією Найєма, "немає пункту про виведення російської військової техніки і військ". Це пропонується "компенсувати" роззброєнням існуючого контингенту.
Що стосується сил ЗСУ, то їх пропонується "прибрати" в казарми, а військову техніку проросійських бойовиків на окупованих територіях - "не вивести(!), а складувати у спеціально охороняються seal storages".
В умовах ні слова про контроль над кордоном. "Причому не тільки українськими військами, але і навіть місією ОБСЄ (!), що, нагадаю, обумовлено в п. 4 Мінських протоколів", - звертає увагу депутат.
Додатковою умовою є перемир'я, "але при цьому - ніяких гарантій дотримання перемир'я та ні слова про наслідки для агресора у разі, якщо це перемир'я буде порушено".
"Продовження тиску на Україну у питанні виконання Мінських угод в нинішньому вигляді загрожує дестабілізацією ситуації в країні, наслідки якого ані європейці, ні американці вперто не хочуть усвідомлювати", - пише він.
"Це лише деякі деталі, але і їх достатньо, щоб зрозуміти в якій небезпечній пастці ми можемо опинитися ... Пора або визнати провал Мінських угод з вини Росії, або шукати альтернативу. В іншому випадку, це відкрите зґвалтування, яке ми не готові пробачити. Ні сьогодні, ані історично", - резюмує Найєм.
Останнім часом спроби тиску на Україну з боку Заходу збільшились.
Так, віце-президент США Джозеф Байден намагався переконати президента України Петра Порошенка піти на поступки Росії в Мінському процесі по Донбасу за рахунок інтересів самої України.
Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".