"Як ми бачимо останнім часом, безпека неможлива без посилення політичного процесу. З іншого боку продовження політичного процесу неможливо без безпеки. Так що нам необхідно працювати над тим, щоб ми це втілили розумно і паралельно, тобто пакет безпеки і політичний пакет", – сказав голова МЗС ФРН на брифінгу в Києві у четвер, 14 вересня.
Еро, у свою чергу, заявив про необхідність внесення змін до Конституції та прийняття закону про вибори в ОРДЛО після встановлення режиму припинення вогню.
"Хочу порівняти цей процес із будівництвом будинку. І зараз ми закладаємо фундамент. Мова йде про припинення вогню, звичайно, про відведення військ у трьох пілотних зонах. До цього також додається законопроект про місцеві вибори у Донбасі, а також про спецстатус", – пояснив дипломат.
За словами очільника МЗС Франції, перший етап знаходиться в стадії реалізації.
"Наступний етап цього безперервного процесу – це затвердження Радою згаданих мною законів про вибори і спецстатус Донбасу, розширення пілотних зон, відведення і збереження під контролем важкого озброєння, забезпечення доступу спостерігачів до територій Донбасу, створення просунутих баз ОБСЄ. Це такий, можна сказати, другий етап", – додав Еро.
Третім етапом врегулювання французький дипломат назвав затвердження Верховною Радою дати виборів у ОРДЛО, завершення конституційної реформи та ухвалення закону про амністію. Паралельно з цими кроками мають здійснюватись "розведення військ по всій лінії фронту, створення нових пропускних пунктів, звільнення заручників, закінчення виведення військ і надання повного доступу до кордону".
Разом з тим, Еро підкреслив важливість підписання наступного тижня угоди про початок розведення сторін на Донбасі, яке повинно надати "нову динаміку" врегулюванню конфлікту в Донбасі.
Нагадаємо, 5 вересня, у другу річницю підписання Мінських угод, в МЗС України заявили, що за два роки з моменту підписання протоколу російська сторона так і не виконала жодного його пункту.
Раніше повідомлялося, що Президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилися активізувати зусилля по реалізації Мінських угод, зокрема – в рамках "Нормандського формату" і Тристоронньої контактної групи по Донбасу.
ZN.UA з посиланням на власні джерела повідомило про те, що Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі.
Петро Порошенко заявив, що не буде форсувати прийняття змін до Конституції щодо "особливого статусу" Донбасу.
У свою чергу в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробити закон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.