Українці підтримують зняття недоторканності з депутатів, суддів та президента – соцопитування

Поділитися
Українці підтримують зняття недоторканності з депутатів, суддів та президента – соцопитування Втративши недоторканність, у разі чого депутати стануть легкою мішенню для президента
Проте 40% українців вважають, що втрата депутатами недоторканності зробить їх більш підконтрольними президенту і менш здатними до захисту інтересів своїх виборців.

Абсолютна більшість українців позитивно сприймає скасування недоторканності народних депутатів, суддів та президента України, повідомляє 26 вересня Київський міжнародний інститут соціології з посиланням на проведене соціальне опитування.

Скасування недоторканності щодо вищевказаних груп підтримали 89%, 85% і 77% опитаних відповідно. При цьому, близько 40% українців вважають, що втрата народними депутатами недоторканності зробить їх більш підконтрольними президенту і менш здатними до захисту інтересів своїх виборців у Верховній Раді.

Частка тих, хто не схвалює скасування недоторканності депутатів, суддів і президента не перевищує 7-8%.

КМІС

Опитування КМІС проводилося у період з 16 по 19 вересня на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього було опитано 1500 респондентів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення у віці від 18 років і не містить дані по окупованих АР Крим та в окремих районах Донецької і Луганської областей. Статистична похибка вибірки з вірогідністю 0,95 не перевищує 2,6%.

На першій сесії Верховної Ради дев'ятого скликання 30 серпня народні депутати в першому читанні схвалили проект закону №7203 про внесення змін до ст.80 Конституції України, внесений до парламенту ще 8-го скликання п'ятим президентом України Петром Порошенко.

3 вересня Верховна Рада України, як і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. Рішення підтримали 373 депутати – представники усіх депутатських фракцій, за винятком "Опозиційної платформи – За життя". 11 вересня схвалений законопроект підписав президент України Володимир Зеленський.

У червні 2018 року Конституційний суд України надав висновок щодо відповідності цієї ініціативи вимогам ст.157 і ст.158 Основного закону, однак попередня Верховна Рада його так і не проголосувала.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі