«В України цей проект буде викликати особливий інтерес, якщо натовська система буде будуватися разом з Росією, - сказав посол на зустрічі з журналістами, пише «Коммерсант-Украина». - Якщо буде будуватися система, що охоплює частину Європи з обох сторін України, у нас виникне природний інтерес як мінімум знати, що це буде, а як максимум - подумати про те, що якщо якийсь об'єкт буде знешкоджено над територією України, кому на голову він впаде і що з цим робити».
У четвер, 6 жовтня, у рамках зустрічі голів оборонних відомств країн НАТО пройшло спільне засідання членів Євроатлантичної ради та представників країн-контрибуторів, які не є членами альянсу, але беруть участь у міжнародній операції НАТО в Афганістані. На зустрічі обговорювався новий план, який передбачає передання відповідальності за безпеку у країні місцевій адміністрації та військовим. Міністр оборони України Михайло Єжель на зустрічі був відсутній, проте надіслав генсекові НАТО листа, в якому підтвердив, що Україна має намір і надалі робити свій внесок у цю міжнародну операцію НАТО і що присутність України в Афганістані збережеться.
У свою чергу голова місії України при НАТО не виключив, що присутність України в Афганістані може бути збільшено. «Указом президента передбачено, що максимальна кількість українських військовослужбовців, які можуть бути спрямовані до Афганістану, становить 30 осіб, а зараз там перебуває 22 людини. Таким чином, є формальні можливості збільшити нашу присутність», - сказав І.Долгов.