У зв'язку з цим США як країна-підписант Будапештського меморандуму, повинні брати участь у переговорах, що стосуються Криму і ситуації на Донбасі, заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
"Звичайно, ми потребуємо підтримки США для перезапуску переговорів підписантів Будапештського меморандуму", - сказав він, виступаючи у вівторок на слуханнях в сенаті США, пише "Інтерфакс".
За словами глави українського МЗС, "США мають відігравати ключову роль у переговорах і з Донбасу, і з Криму".
Україна у зв'язку з анексією Криму і російської агресси в Донбасі вказує на порушення Москвою Будапештського меморандуму і відсутність більш жорсткої реакції інших підписантів.
Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного акту ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ щодо України не володіє ядерною зброєю держави-учасника Договору. Підписано 5 грудня 1994р. лідерами України, США, Росії і Великобританії.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін у понеділок, 6 березня, прибув з офіційним візитом до Вашингтона.
Перший день перебування в США глава українського зовнішньополітичного відомства присвятив зустрічам з керівниками та експертами провідних аналітичних центрів Вашингтона.
7 березня Клімкін зустрівся з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, а також виступив на засіданні Комітету з питань асигнувань Сенату США на тему "Російська політика та наміри щодо окремих Європейських країн: приклад України".